X vai S-Type, kumpi onpi parempi

Tuleva Jaguar-kuski

Mitä eroja on ko. malleilla? vm.00-03,aj.alle 100tkm

Mitä tyyppivikoja on kummassakin ja missä vaiheessa ne tulevat esille (esim.kilometrimäärät)

Turvallisuus
käyttökustannukset
Arvo

4

1363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jakke

      Kun ei tieda mita ominaisuuksia autosta haet. X-type paljon halvempi ja jonkin verran pienempi. S-typessa loytyy Jaguarin omalta poydalta suunniteltu moottori. S-type ei kayttaydy kuin soutuvene aallokossa kun ajat mutkaista tieta. X-typessa tiemelu kuuluu sisalle paljon kovempana kuin S-typessa. Kumpaisessakin omat pienet tyyppiviat jos niita haet... Itse valitsin S-typen 4.0 V8 ja tyytyvainen olen ollut :)

      -jakke

      • 4.0 V8

        .. ei tuntunu kyllä kovin kummoiselta lastutetun diesel Audin jäljiltä kiihtyvyydeltään.

        Kävin koeajamassa kaverini autoa pari kk sitten. En tiedä antako kone niitä tehoja joita olis pitäny. Yks toinen kaveri kokeili Jaggea Volvo T4:lla ajeltuaan ja valitteli ihan samaa.

        Todella upea auto muuten. Nahkapenkkien laatu oli kyllä paras mitä oon missään nähny. Tuo auto oli tuotu USA:sta ja kuulemma parempilaatuinen kuin euroopassa myytävät. Moottorista en tiedä voiko sanoa samaa.


      • Joppe
        4.0 V8 kirjoitti:

        .. ei tuntunu kyllä kovin kummoiselta lastutetun diesel Audin jäljiltä kiihtyvyydeltään.

        Kävin koeajamassa kaverini autoa pari kk sitten. En tiedä antako kone niitä tehoja joita olis pitäny. Yks toinen kaveri kokeili Jaggea Volvo T4:lla ajeltuaan ja valitteli ihan samaa.

        Todella upea auto muuten. Nahkapenkkien laatu oli kyllä paras mitä oon missään nähny. Tuo auto oli tuotu USA:sta ja kuulemma parempilaatuinen kuin euroopassa myytävät. Moottorista en tiedä voiko sanoa samaa.

        Jos moottorin tehot ovat auton mitta, niin voipi olla että kannattaa pysyä lastu Audissa tai -Volvossa.

        Milläs lailla "ohjelmoitu" Jaguarin laatikko oli käytössä noissa testiajoissa?


    • <<<<

      OLISI UPEAA AJAA JAGUAR S-TYPEA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      7042
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6323
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2512
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      66
      2206
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1512
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe