Google chrome käyttää selaimessaan hiekkalaatikko tekniikkaa, näinollen se on maailman turvallisin selain, se suodattaa ja heti alkuunsa kaikkea paskaa.
Usot sie minuu, et sie uso, häh
PARAS!!!!
http://www.google.com/chrome/intl/fi/more/security.html
Usot sie minuu, et sie uso, häh
PARAS!!!!
http://www.google.com/chrome/intl/fi/more/security.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://muropaketti.com/pwn2own-kilpailu-chrome-krakattiin-ensimmaisena
"Chrome olikin Pwn2Own-tapahtuman ensimmäinen selain, joka onnistuttiin kräkkeröidä. ”Halusimme näyttää, ettei Chrome ole särkymätön. Viime vuonna näimme paljon otsikoita, ettei kukaan kyennyt kräkkeröimään Chromea. Halusimme varmistaa, että tänä vuonna se murtuu ensimmäisenä.”, kommentoi Bekrar"
haavoittuvuus on korjattu, eli MITÄ SITTEN???
kymmenen uutta haavoittuvuutta tulee aina yhden korjatun tilalle. sama tietenkin kaikissa ohjelmissa jne. chromen ja firefoxin suurin haavoittuvuus on siinä, että selain on rikollisjärjestön tuote.
Haavoittuvuus, jonka kräkkääjät paljastivat Googlelle on paikattu. Hekään eivät paljastaneet kaikkea. Ja uutta aukkoa löytyy.
Linkki olikin heitto aloittajan uholle ja sokealle uskolle mainoslauseisiin.