Ostin ruukkunarsisseja, kuvittelin että istutan ne ulos "sitten myöhemmin". Olen kastellut niitä varovasti ja silti ne kasvoivat ihan mahdottoman korkeiksi :( Voiko niitä nyt vielä viedä pihalle (kun sulaa) tai voiko niitä leikata vai onko peli näiden narsissien osalta menetetty?
Kasvanut narsissi
Tumpelo
1
195
Vastaukset
- husovarnatar
Jos ne ovat vielä tallella, pidä hengissä ja istuta ne ulos, kun maa sulaa.Anna kasvaa lehtiä, sitten kesemmällä ne kuihtuvat ja ravinto "valuu" sipuleihin tuottamaan uutta kukintaa seuraavana keväänä.Narsissin mukuloita eivät myyrät syö, korkeintaan kuljettelevat, niin että niitä putkahtelee esiin sieltä täältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986