Variantin takaluukku

Mikähän on tuossa Variantin takaluukussa kun siinä on tuollaista pientä pistettä varsinkin alasaumojen vieressä ja rekisterikilven valon reunoissa. Rapsuttamalla kynnellä jää sormeen töhnää aivan kuin se olisi bitumia. Millä puhdistusaineella voisi kokeilla?
15225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyseessä on Siis Golf Plussani. Mikä vikana? Onko turkkilainen karvatassu tehnyt huonoa laatua?

Äänestä

Yritä ottaa liuottavalla vahalla jos ei lähde niin ovat ruostetta.
Kokeile vaikka Turtlea.

Äänestä
  • Ei lähteneet vahalla yritin hangata kovasti.

    Äänestä

  • Peukunpainaja kirjoitti:

    Ei lähteneet vahalla yritin hangata kovasti.

    Meillä turkin pojilla on vähän likaiset tassut kun kyhäämme plussagolfeja. hinkkaa hinkkaa.

    Äänestä

  • Ei Variantin takaluukut ruostu pötypuhetta. Etsi faktaa jos nuin väität.

    Äänestä

  • Peukunpainaja kirjoitti:

    Ei Variantin takaluukut ruostu pötypuhetta. Etsi faktaa jos nuin väität.

    Kyllä se vaan on ruostetta, kaikki Variantit ruostuu takaluukuista.
    Kannattaa mennä ruikuttaan karvalakki kourassa marmoritiskille jos koritakuu tulisi vastaan.
    Tarkista kuitenkin etteivät ne ole bituminjätteitä.

    Äänestä

Näin palstalaisia vedätetään. Laitoin tämän kostoksi siitä kun saan miinuspeukkuja. Tottakai jokainen tiertää, ettei Golf Variant ruostu.

Äänestä
  • Ei me tyhmiä olla. Jokainen tunnisti typerän provosi, jonka teit kateuksissasi kadehtimastasi autosta.

    Äänestä

Kyllä tässä hermot menee tuon Variantin rottelon kanssa. Ensin on seissyt moottoriviantakia pajalla viikkokausia,onneksi sain sijaisauton(1.4 TSI).
Nyt kun saatiin kone taasen kuntoon niin alkaa jotain pirun ruostetta työntämään takaluukun saumoista ja rekkarivalon reunoista.
Harmittaa kun on vielä velaksi ostettu ja lahoo ennen kuin velka on maksettu.

Kun pääsis tuosta pasokasasta eroon,mutta kun vaihtohintakin on mitätön.
Kyllä harmittaa niin pirusti.

Äänestä
  • Ei voisi uskoa miten paljon harmittaa kun menin ostamaan karvakäsien kyhäämän Plussan enkä huippulaadukasta Variantia. Ja vielä sillä kuminauhadiiselillä oikean TSI:n sijasta. Jos saan vahvemman lääkityksen voin yrittää olla kirjoittamatta näitä kateellisia provojani jatkossa.

    Äänestä

Vaadi uusi takaluukku niin minullekkin laitettiin. Kerran maalattiin vanha luukku ruosteiden päälle vaan puoli vuotta ja taasen ruosteet läpi.
Tuli heti kunnolla läpi valkoinen auto niin aivan isoja kämmenen kokoisia länttejä alkoi näkymään paikoittain. Sain uuden luuun kun aikani kerjäsin.

Äänestä
  • Mahtaako mennä takuuseen kun autoni -92 mallinen?

    Äänestä

  • Peukunpainaja kirjoitti:

    Mahtaako mennä takuuseen kun autoni -92 mallinen?

    Menee kun vähän uhkailet Kuningaskuluttajalla. Oma autoni on vm -93.

    Äänestä

Viikottain maalaamme melko uusia Variantteja takaluukusta ja kylkilistojen alapuolelta. Meillä homma hoituu.

Äänestä
  • Siis Plussia. Variant ei ruostu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peukunpainaja kirjoitti:

Mikähän on tuossa Variantin takaluukussa kun siinä on tuollaista pientä pistettä varsinkin alasaumojen vieressä ja rekisterikilven valon reunoissa. Rapsuttamalla kynnellä jää sormeen töhnää aivan kuin se olisi bitumia. Millä puhdistusaineella voisi kokeilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu