Mun yks tuttu muusikko oli ollut kerran tuuraamassa jotain Tapsan bändin muusikkoa yhdellä keikalla ja sitten kun tuli encoren vuoro, niin Tapsa halusi säestyksen vain haitarilla. Yks niistä muusikoista sitten teki työtä käskettyä, mutta Tapsa ei ollut oikein ollut tyyyväinen vaan "kuiskasi" että tarttis olla soitossa vähän lisää meininkiä. Niimpä tämä muusikko nosti haitarin päänsä yläpuolelle ja soitti biisin loppun siten. Oli joillakin ollut pokassa pitelemistä, mutta Tapsa ei ollut oikein tykännyt vaan oli ilmoittanut takahuoneessa ettei tarvi enää kyseisen muusikon palveluksia.
Tämmöstä
3
140
Vastaukset
- Gilla *
Minä en pidä tuollaista temppuilua mitnkään lystikkäänä. Se muusikko olisi voinut osoittaa fiksuutta ja ammattitaitoa ja tehdä kuten Tapani pyysi, niin olisi saanut pitää työpaikkansakin.
Mitähän siitäkin tulisi jos muutkin alkaisi töissä osoittamaan mieltään pomon käskyä vastaan jollain ihme tempuilla.- totuus esiin
On hyviä bändin "pomoja" ja sitten on tämä Tapsukka !
Taitaisi teillä hurmosfaneilla suu loksahtaa auki, jos kaikki Tapsukan entiset soittajat avaisivat sanaisen arkkunsa. Tiedän, että harvasta solistista puhutaan niin paljon ikäviä juttuja soittajien keskuudessa. - **************
totuus esiin kirjoitti:
On hyviä bändin "pomoja" ja sitten on tämä Tapsukka !
Taitaisi teillä hurmosfaneilla suu loksahtaa auki, jos kaikki Tapsukan entiset soittajat avaisivat sanaisen arkkunsa. Tiedän, että harvasta solistista puhutaan niin paljon ikäviä juttuja soittajien keskuudessa.Luulenpa, että muusikot laittavat vähän extraa niihin juttuihinsa .
Uskon kyllä toisaalta sen ettei Tapsa ihan mutkatomin säestettävä ole, sillä ei Tapsan kanssa pärjää muusikko joka on tottunut tuijottamaan vaan lappuihin ja soittamaan orjallisesti niiden mukaan. Improvisointikykyä tarvitaan myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1981935
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91401- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911