Suunnitelmissa on viettää 2012-2013 syksyn ja talven aikana pidempiä ajanjaksoja esim Maspalomasissa tai Inglesissä. Mistä kannattaisi kysellä vuokra-asuntoja, eli luotettava välittäjä tms. hakusessa. Onko kokemuksia esim. CASAGRANCANARIA.COM palvelusta ?
Vuokra-asunto Gran Canarialta syksy 2012- talvi 2013
Mummi69
81442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä olen viettänyt jo pari talvea Kanarialla. Vuokrasin asunnon Kati Nillukan kautta ja olen ollut enemmän kuin tyytyväinen asuntoon sekä palveluun. Laita googleen haku hänen nimellään, niin löytyy osoite.
Meidän kanssa ainakin toimi hyvin.Olimme paritalvea sitten kaksikuukautta kyseisen yrittäjän järjestämässä vuokra asunnossa.Haki meidät kentältä ja kaksi muutakin paria,vei asunnolle ja luki siellä vuokrasopimuksen jonka allekirjoitimme.Hannu oli tämä henkilö.Päivää ennen kotiinlähtöä kävi tarkistamassa asunnon ,avain jätettiin vaan pöydälle lähtiessä.
Minulla myös asunnon haku menossa ja casagrancanariaa miettinyt? Kati Nillukan nimi myös tiedossa, en vaan osaa näköjään päättää. ;)
Puhutko nyt Nillukasta vai tuosta CASAGRANCANARIA:sta ?
No Kati Nillukalle olen viestin laittanut, mutta mielelläni kuulisin kokemuksia casagrancanarian kautta asunnon ottaneelta, miten asiat hoitui ja oliko luotettava?
Laita googleen CASA GRAN CANARIA niin pääset katsomaan asuntoja,hinnat ja sijainnit ja mitä missäkin on. Siellä on puhelinnumerokin johon voi soittaa suomalainen mies Hannu Mähönen .Meillä toimi kuten sovimme asiat.Vuokraus sovittiin sen jälkee kun olimme saaneet lentolippuasiat kuntoon.
Facebookista löytyy "Kanariansaaret Gran Canaria" joka on tarkoitettu kaikille kanariansaarten ystäville, siellä myös linkki saarelle asumaan haluaville.
On hyviä kokemuksia. Hannu Mähönen palveli aina ongelmissa omistajaan päin ja asiat tulivat kuntoon. Vaikka ne olivat vähäisiä ja pieniä. Olen asntanut hänen tietonsa monille ystävilleni ja he ovat olleet myös tyytyväisiä.