Eikö näille todellkaan löydy lakia,
rosita fritmann
11191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olisit äänestänyt Soinin pressaksi ja vähän aiemmin lisäksesi muutama muukin olisi voinut äänestää persua eduskuntaan. Niin olisi värisuora joka hoitaisi homman kotiin.
Minua nuo ei häiritse, niinkauan kun eivät käy ryysyihin kiinni niin kerjätköön, leivällä nekin elää.
Nämä kotimaiset kerjäläiset pitäisi ensin saada kuriin, nämä kun tunkee itsensä röyhkeästi ihmisten koteihin, niihin olen kyllä kypsynyt. Nuo romanialaiset sentään, ainakin täällä pysyvät kaduilla, ja minusta nähden kerjätköön siellä jos tarvetta on.
Ja tämäkö oli lemmikkipalsta?
Ei.Tämä ei ole lemmikkipalsta vaan pulinapalsta.
todella fiksun ja filmaattisen kuvan meistä koiranomistajista ja meidän älynlahjoistamme, eikö vain? ;D
Eiköhän hekin ole ihmisiä!
Kiittäkää stasin lähettiläsTarja Halosta, Vihreitä, SDP:tä, Kokoomusta ja RKP:tä. Kun virkakoneisto ei puutu asiaan, niin meidän kansalaisten on syytä puuttua ja nopeasti. Haluamme säilyttää asuinalueemme asuttavina ja rauhallisina. Emme todellakaan halua tänne nyt jopa lapsia ja vanhuksia uhkailevia, pahoinpiteleviä ja ryösteleviä kerjäläis-rikollisia. Nyt on vihdoin aika ottaa järki käyttöön ja estää tehokkailla keinoilla roskaväen invaasio maahamme. Meillä pitää olla oikeus puolustautua näiden sinnemäkien ja braxien aiheuttamaa raakaa fasismia vastaan.
nämä ovat arkipäivää:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/poliisin-ohje-raiskauspelkoon-naiset-pysykaa-oisin-sisalla/art-1288458193406.html
ja
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/pyoratuoli-invalidi-ryostettiin-kauppakeskuksessa/art-1288458213871.html
Missään et voi liikkua keskustassa ettei joku noista lykkää kippoaan eteen. Tarttuvat hihastakin kiinni. Vanhat istuu maassa surkeen näköisinä kerjäämässä.
Inhottaa kerjäläiset.
He poistuvat jos eivät tienaa. Jokainen annettu kolikko antaa viestiä siitä että tervetuloa tänne.