Mieli yrmii selvästi kaikkea mustaa ainakin asusteissa. Väriterapeutit neuvovat, että etenkin nukkumapaikka ja asusteet kannattaa valita mielivärein.
Koko ikäni kurkun alueella on ollut jatkuvaa ongelmaa. Ventoline Diskus auttaa näissä jo paljon.
Punainen eri spektreissään kuuluu värimakuuni. Olen ollut huomaavinani, että punaisen kaulaliinan käyttö helpottaa hapensaantia.
Värillä on sittenkin väliä!
11
96
Vastaukset
Yön musta tummuus tai pigmentiltään värilliset ihmiset eivät ole ahdistavia. Näistä molemmista heijastuu myös valkoista, rauhoittavaa valoa.
Väri vaikuttaa kirjoitti:
Ei mitään uutta auringon alla!
http://www.coloria.net/kulttuurit/terapia.htmHyvä linkki. Jotain vastaavaa olen lukenut jostakin lehtiartikkeleista. Murrosikäisenä en uskaltanut käyttää värikkäitä asusteita, etten olisi 'erottunut' joukosta.
Kun väritelevisiot yleistyivät, oli väriaisteja hivelevää nähdä keskitalvella kirkkaita värejä.
- Väritulkitsija
Mieltymyksesi punaiseen väriin ilmentää sinussa olevaa kommunistista aspektia.
Sinun siis kannatta liittyä kommunistiseen puolueeseen, jonka väristä jo pidätkin.
Siellä saavutat elämäsi onnellisimmat hetket samanväristen keskuudessa. Olin viikon verran SKP:n jäsen 1975, huiman taistolaisbuumin aikana. Ensin pienen opiskeluryhmämme kokouksessa itse EJ Tennilä kävi lyttäämässä minut maan rakoon.
Sitten paikallisen jaoston puheenjohtaja totesi myöhemmin lakoonisesti meikään viitaten; "noihin kepulaisiin en luota palaneen puupennin vertaa".
Kotimatkalla pudotin punaisen jäsenkorttini sadeviemärin kannen raosta alas.
Olen nähnyt punaisia kravatteja, kaulaliinoja monilla julkisuuden henkilöillä ilman vasemmistolais taustaakin.
( sinua"väritulkitsija" vv pidän mätää kukkoakin arvottomampana)- Älä kanna kaunaa!
Olet siis sittenkin ollut SKP:n jäsen, sehän selittää täysin tuon punaisuutesi.
Kannattaisi palata juurilleen eli SKP:hen, siellä ovat juuresi ja värisi.
Onnetonta , että Tennilä lyttäsi sinut ja suutuit ja liityit armeijaan näyttääksesi Tennilälle olevasi "Suomen mies ja sotilas".
Tosin jätin SA-asut syksyllä 1958 ilman suurta haikeutta. Palvelusaika meni kai huonosti kun kertausharkat räiskittiin vielä Vekarajärjellä.
- Olet valehtelija
Et siis olekkaan kapteeni EVP, vaan palstan suurin valehtelija.
- iuguygouy
Olet valehtelija kirjoitti:
Et siis olekkaan kapteeni EVP, vaan palstan suurin valehtelija.
Ei kai cöpenick sellaista ole väittänytkään. Minä olen kapteeni EVP ja olen kirjoitellut palstalla vähän aikaa.
Olet valehtelija kirjoitti:
Et siis olekkaan kapteeni EVP, vaan palstan suurin valehtelija.
Olet vv, 'kanankasvattaja', Kouvolan Inkeroisista. Kirjallinen sössötyksesi jonkun valehtelemisesta menee jälleen kiville.
Inksa cityssä on kylläkin - ainoa lajissaan,sinun lepakkotarha ylisuuren hattusi alla
.
Voisit ulkoilluttaa vähitellen pääsi nahkasiipiä. Ja anteeksi se vertaukseni mätäkukkoon. Se on sentään loppuun asti herrasmies.
Se löyhkää hyvissä olosuhteissa vaan muutaman viikon - sinä vv olen pöllynnyt jo UKK-päivistä lähtien.- Naapurisi vv
capt.cöpenick kirjoitti:
Olet vv, 'kanankasvattaja', Kouvolan Inkeroisista. Kirjallinen sössötyksesi jonkun valehtelemisesta menee jälleen kiville.
Inksa cityssä on kylläkin - ainoa lajissaan,sinun lepakkotarha ylisuuren hattusi alla
.
Voisit ulkoilluttaa vähitellen pääsi nahkasiipiä. Ja anteeksi se vertaukseni mätäkukkoon. Se on sentään loppuun asti herrasmies.
Se löyhkää hyvissä olosuhteissa vaan muutaman viikon - sinä vv olen pöllynnyt jo UKK-päivistä lähtien.Kiitos capt.cöpenick kaikista näistä kauniista sanoista, vertauksista ja ylistyksistä, mitä minulle annoit!
Olet sinä capt.cöpenick aivan vailla vertaa oleva capteeni!
Asutko kenties tämän mädän kukon kanssa, koska haistan löyhkän ihan tänne palstalle asti?
Varo mätäkukko kaveri voi myös mädättää sinut!
P.S. En kuitenkaan kanna kaunaa.
Olen aina ystävällinen naapurisi vv
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224672Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1554101Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133396Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673076- 862774
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282393- 372353
- 201635
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211630