Oletteko kuulleet Paulan uutukaisen Queen? Kuulin tänä aamuna radiosta ja en voi tyrmistyneenä todeta kuin että todella mitäänsanomaton renkutus ja typerää typerämmät sanat. Miten ihmeessä hänellä on rima näin matalalla että viitsii edes levyttää tällaista? Kannattiko edes vaihtaa levy-yhtiötä? Paulan tulisi saada jotain ihan uudenlaisia tekstejä kuin tällaisia älyttömyyksiä tyyliin Kuka pelkää Paulaa tai Sata miestä.
Uusi single Queen
23
884
Vastaukset
- Laiza
Kuuntelinpa youtubesta ihan mielenkiinnosta ja samanlaista höttöpaskaa kuuluu olevan kuin itse esittäjäkin...ja kuvassa oli taas ollu photoshoppauksella töitä...harmi vaan että sitä ei voi käyttää telkkarissa eli viimeistäään voice of finlandissa koko totuus paljastuu!!
- Sata miestä rulez
Sata miestä on minusta paulan parhainpia biisejä. Tämä Queen on hiukan mitäänsanomaton. Kuulostaa välityöltä.
- Gay?
Sata miestä on Paulan kunnianosoitus sateenkaariväelle, jonka suuri suosikki hän on. Paula siis gayikoni. Biisi on superhyvä!
- mörökölli
Taitaa olla itekkin vähän gay....??
- RakasPaula <3
Biisihän on aivan mieletön!! :) Se kuullaan Voicessa tänään ja Paula upeana! Kuten aina!
- ohi on
Paula on jo vanha se näkyy ja tottakai kuuluu!!!Ääni ei ole enään entinsensä!! mikään välkky tai sana seppo hän ei näytä olevan!
- Totuus Paulasta
"Diiva. Aikuinen nainen. Huumorintajuinen laulaja, joka ei pelkää tarttua vaikka piiskaan jos tarve vaatii! Paula Koivuniemi on kestosuosikki, joka on pysynyt kotimaisten artistien eturivissä." Lähde: http://www.nelonen.fi/ohjelmat/voice-finland/paula-koivuniemi
Näin on! ;) - Paula on kuningatar
Hyvä kappale. Queen. Hyvä oli se voicen live veto Paulallla oman tiiminsä kanssa.
- PKK-fani
Sanon vaan, että Paula on kaunis itsensä, kuten 1990- (2000-luvun alussa) -luvulla!
Mun mielestä aika surkee kipale. Tyhjää täynnä oleva renkutus, joka menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Kai tällänenkin musa sitten jossain homokuppiloissa puree. Mut mun mielestä kyllä Paulan biiseissä vois olla jotain sisältöäkin joskus eikä aina tollasta turhanpäiväistä samaa kaavaa vuodesta ja biisistä toiseen toistavaa renkutusta. Ei mistään uusiutumiskyvystä ainakaan voi puhua kun kokoajan kalastelee vaan noilla helpoilla ja tutuilla vesillä.
Katri-Helena on siinä just paljon parempi ,että sen laulamissa uudemmissakin lauluissa on myös sanomaa.- fgbdg
Sanoitpa kyllä niin hyvin..täysin samaa mieltä olen minäkin että niin tyhjänpäiväistä höttöä kuin olla ja voi. Kannattais ehkä hänenkin jo tehdä viimein ja vihdoin lauluja joissa on sitä jotain eli tosiaankin sitä sisältöä jossa josta kuuluis elettyä elämää..tämä on sitä samaa paskaa kuin kuuntelen tomppaa ja ne muut viimeaikaiset höpö höpöt. Näissä ei paljon tulkintaa tarvita kunhan huutaa ääni käheänä ja kuvittelee olevansa joku disko-kuningatar. No Einihän meillä on sitä varten.
- nothing but the trut
Allekirjoitan kyllä joka sanan mitä sanoit, Justiinax. Katri Helenan tekemisessä on sellaista henkistä nautintoa tekemästään työstä eikä pelkkää radiohittibiisin kalastusta. Paula menee siitä missä aita on matalin.
- Pasi K.
Queen jatkaa Paulan bailubiisien linjaa.. Kuuntelen Tomppaa, Kuka pelkää Paulaa, Sata miestä, Fantasiaa, Sataa linjaa.. Ja on hyvä biisi omassa sarjassaan.. Seuraava singlebiisi on Anna Erikssonin sanoittma "Kaiken antanut", joten tuleva "Matka"-albumi sisältää hyvin monipuolista materiaalia, eli on aivan turhaa arvostella uutta albumia yhden biisin perusteella.
- 30
Samaa p.skaa eri paketissa vain nää koivuniemen biisit, siis niin tyhää höttöä kuin vain olla ja voi. Voiskohan yrittää tehdä jo sellaisiakin biisejä joisa olis jo välillä vähän sisältöäkin..eiköhän näitä "bailubiisejä" ole tältä mummolta tullut jo aivan tarpeeksi, ei tää elämä nyt yhtä bailaamista ole!
- nothing but the trut
Aivan, ei elämä voi olla yhtä bailaamista mutta se tuntuu jotenkin olevan näiden mummoikäisten valttikortti tänä päivänä. Esimerkiksi 80-luvulla Paulan biiseissä ja teksteissä oli todella sisältöä, joista loistavina esimerkkeinä mm. Aikaan sinikellojen, Lähdetään, Tää hetki hiljainen jne. Mutta joku kaunis päivä bileet on ohi eikä siihen ole kauaa...
- Pasi K.
"Queen" jatkaa Paulan bailubiisien sarjaa. Jokaisella albumillaan on myös aivan toisentyyppisiä kappaleita, varmasti ensi viikolla ilmestyvällä "Matka"-albumillakin. Seuraava singlebiisi on "Kaiken antanut", joka todennäköisesti edustaa Paulan toista puolta. Joten on turhaa leimata häntä pelkästään bilebiisien laulajaksi. On hyvä, että on erilaisia lauluja. Kertokaapa yläikäraja bailubiisien esittämiseen!
- GeRklso
No eiköhän se ole yläikäraja kun on lähemmäs seitenkymppinen..että eiköhän ne bailaamiset ole bailattu hänenkin kohdalla. Kauhulla tässä ootellaan että milloin tämä mummeli munaa ittensä ja tekee dueton tämän Robinin kans....meinaan vaan että häneltä voi oottaa ihan mitä vaan vanhuudenhöperyyksissään..!
- ®$
queen on paras laulu
- ♦
niin on
- 20
Veteraanipissis...
- KK
^
Paulalla on oma räväkkä tyyli, jota toiset rakastaa, toiset inhoaa. Itse pidän.
Lisäksi hänellä on mahtava ääni, tunnistettava soundi.
Ei hän suotta ole yksi Suomen suosituimmista artisteista ;)
Ei tarvitse tänne tulla dissaamaan.. - 20
KK kirjoitti:
^
Paulalla on oma räväkkä tyyli, jota toiset rakastaa, toiset inhoaa. Itse pidän.
Lisäksi hänellä on mahtava ääni, tunnistettava soundi.
Ei hän suotta ole yksi Suomen suosituimmista artisteista ;)
Ei tarvitse tänne tulla dissaamaan..Sinäkö sen määräät kuka saa kirjoittaa ja mitäkin?
Tuskin.
PK on syvältä, ei se asia siitä miksikään muutu.
Joutaisi veteraanipissis jo eläkkeelle... - KK
20 kirjoitti:
Sinäkö sen määräät kuka saa kirjoittaa ja mitäkin?
Tuskin.
PK on syvältä, ei se asia siitä miksikään muutu.
Joutaisi veteraanipissis jo eläkkeelle...Älä ota itseesi, en todellakaan luule määrääväni, esitin vain oman mielipiteeni ja totesin, että ei tarvitse nälviä, toki saat minun puolestani, jos se sinua tyydyttää..?
Mielestäni PK ei ole syvältä, siksi hän on pysynyt ja pysyy pinnalla vuosikaudet.. ;)
Minun mielestäni Paula paranee vuosi vuodelta! Toivottavasti ei ihan pian ole jäämässä eläkkeelle vaan tulee uutta matskua taas pian
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567815Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615390Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515293Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41231Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko45996