Nurmeksen päättäjille

Lieksan kanssa ei pidä aloittaa kuntaliitos neuvottelua. Nyt kun näyttää, että liitymme Nurmekseen niin Nurmeksen tulee irtautua kaikesta yhteydestä Lieksaan.
Lääkäripäivystys ja tekninen toimi pitää irtisanoa Lieksasta.
5161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Turha toivo hallitus runttaa kaikki yhteen siihen 20000,as. lähiöön

Äänestä

Lieksa ajattelee ihan samaa ei ne taho Kepukuntaan

Äänestä

tulevaan ex-kepukuntaan, vaaleissa saadaan jytky ja niin pitääkin

Äänestä

tehkää kunnon JYTKYJEN JYTKY ja ajakaa ne mustalaiset hemmettiin täältä Nurmeksesta, varmaan olis kannatus sata prosenttia sen jälkeen yli puoluerajojen.

Äänestä

Taisit sotkee Lieksan ja Nurmeksen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksi liitos riittää kirjoitti:

Lieksan kanssa ei pidä aloittaa kuntaliitos neuvottelua. Nyt kun näyttää, että liitymme Nurmekseen niin Nurmeksen tulee irtautua kaikesta yhteydestä Lieksaan.
Lääkäripäivystys ja tekninen toimi pitää irtisanoa Lieksasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu