minulla siis on bemari joka röpöttää voisiko joku neuvoa missä on vika ja miten sen saisi loppumaan
Bmw 318
Veera
9193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onpa helppo vastata nuilla vihjeillä. 318:sta on valmistettu 70-luvun puolivälistä ja valmistus jatkuu yhä.
Ai niin mikä vika ja miten sen saa loppumaan? Eukolle siinä vieressä jotakin muuta ruokaa kuin hernekeittoa, kattos homma on niin että bemari EI röpötä.
Yritetään. Minkä ikäinen auto eli vuosimalli? Mitä tarkoitat röpöttämisellä...käyntiääni vai? Lähteekö se hyvin käyntiin? Röpöttääkö heti kylmänä vai lämpeenkö ja sitten röpöttää? Entäs jos kaasutat?
Tarkista tulpanjohdot ja tulpat? Vaidha tulpat.
Vuosimalli on 1991. Se vähän niinku tökkii että tuntuis että ois bensa lopussa vaikkei ole. Ja röpöttää koko ajan käyntiin lähtee ihan normaalisti. Ja tulpat tarkastettu:/
Ja varmaa miehelle pitäis sitte jotai muuta syöttää jos siitä kerran johtuu
Vuosimalli on 1991. Se vähän niinku tökkii että tuntuis että ois bensa lopussa vaikkei ole. Ja röpöttää koko ajan käyntiin lähtee ihan normaalisti. Ja tulpat tarkastettu:/
jos olisi minun autoni niin vaihtaisin virranjakajankannen ja polttoainesuodattimen.
ad selvittää vie bemu ad.lle
Kaverilla oli bemarissa joku ilmanputsariin menevä "putki" jotenkin irronnut ja vaurioittanut jotain letkua konehuoneessa,pikku rassailun jälkeen humppaaminen loppui (320 e36)
Katsele konehuoneen letkujen kunto...vaihda jos rikkonaiset. Vaihda polttoainesuodatin.
Olikos tällaisessa jokaisella tulpalla oma puolansa?
Ai joo eikös se miehesi tee mitään?
ai joo ja ettei vaan olisi polttoainepumppu rikki...löytyy tankin sisältä. voisi kylllä olle ettei lähtiis edes käyntiin.