Olen ajatellut aloittaa pitkästä aikaa kamppailulajin, ja mielessä olisi thai nyrkkeily/muay thai. Mitä eroa on Tampereen seuroilla aloittelijan kannalta, niitä ainakin 4 salia näyttä tarjoavan, etenkin nuo Chitalada ja TaTBC näyttäisi olevan ok? Eli osaako joku sanoa onko eroa mihin näistä menisi ja/tai onko porukka joka reenaa eri tyylistä??
Kiitoksia!
Mitä eroa seuroissa Tampereella?
9
3898
Vastaukset
- tAMPERE HARRASTAJAT
mEE KUNGFUA HARRASTAAN KOSKA TAMPEREEN THAI BOXING TOIMINTA ON HULVATTELUA.oLEKS ENNUSTAJA EUKKO,UKKO KUN LUULET TIETÄVÄSI MOISISTA ASIOISTA??
- tpl67686
Chitaladalle ääni täältä pk seudulta, 1parhaista sueroista Suomessa ja tosi hyvää valmennusta
- ETIKETTIVIRHE HKI
VaRMAAN olet salin yksi parhaista harrastajista??SAIKS ILMAISEN HARRASTEVUODEN VIEestistÄSI?
- tpk676766868
Heh, enpäs olekkaan harrastaja ;) Enkä muuten jostain syystä pidä salin omistajastakaan erityisesti.. Mut eipähän tuo poista sitä että Pertsa tekee h....n hyvää työtä nimenomaan Kilpailijoiden kanssa, mm Milja Heino ;) Lisäksi kyseisellä salilla taitaa tällä hetkellä olla eniten ammattilais otteluita ottanutta porukkaa treenaamassa..
- Reinhard B
Tosi kovaa hommaa tämä thainyrkkeily. Voi tulla ammattilaisten maailmanmestariksi aloittamalla harjoittelun 20 - 25 ja toimia siinä sivussa vaikka trukki kuskina. Ilves sai hopeaa naisten jääkiekossa tänä vuonna, mutta ketä kiinnostaa.
- ilveskissat mensa
Niinpä niin tää aihe tuli varmasti jo käsiteltyä koska ihmisillä ei näytä olevan mitään oikeaa sanottavaa.Suomalainen amatööri thainyrkkeily on muuhun maailmaan nähden surkealla tasolla.Mutta hyvä kun ihmiset harrastaa ja paukuttaa toista pääkoppaan niin ainakin viisastuu,vai viisastuuko?
- Mtklkkl
Ilveskissat.. Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä että nimenomaan amatööritoiminta on Suomessa hyvillä kantimilla.. Tästä todisteena vaikkapa se että joka vuosi arvokisamitaleja tulee Suomeen vaikka harrastajaluvuilla ollaan selvästi jäljessä useita maita..
Sen sijaan millon Suomesta on tullut kovan tason ammattilaisottelijoita? Suurin osa seuroista opettaa Suomessa thainyrkkeilyä nimenomaan tuolle amatöörityylille sopivaksi, Mikä taas ei toimi ammattilaisotteluissa.. - vastataan vaan
Juu mutta aloittaja ei kysynytkään missä voisi aloittaa "ammattilaisuransa", harrastuspaikkaa näemmä kyseli.
- myllyä
Viikonloppuna oli stand up war tapahtuma ja siellä pärjäsi tän seuran kaverit todella hyvin. Oli muistakseni 5ottelijaa ja voittivat kaikki matsit. http://mmateam300.fi/uutiset.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495617Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071778- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998