Uusi avain?

Elli

Tietäiskö joku, paljonko maksaa vara-avaimen teettäminen vm. 2001 Audi A4:een? Ja miten prosessi käytännössä hoituu?

Kiitos :)

3

2053

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • audi A4

      Käytännössä se tapahtuu niin että sinulle tilataan avain tehtaalta auton runko n:o mukaan ja se ohjelmoidaan merkki huollossa sinun tiedoillesi sopivaksi.
      itse hukkasin toisen avaimen vm -01 audissa ja jouduin turvautumaan teettämiseen, kesti vähän toista viikkoa kun avain tuli, hintaa en muista mutta halpaa lystiä se ei ollut.

      • aivan

        Tuli vahingossa pestyä avain pyykin mukana kirjopesuohjelmalla. Pelkkä koodaus maksoi jo kosolti, mutta tarkkaa hintaa en muista.


      • A4 Avant -98 84tkm
        aivan kirjoitti:

        Tuli vahingossa pestyä avain pyykin mukana kirjopesuohjelmalla. Pelkkä koodaus maksoi jo kosolti, mutta tarkkaa hintaa en muista.

        Avain hajosi ihan yht äkkiä ja oireili niin ettei autoa saanut käyntiin, hörähti vähän ja sammui, käynnistyksen esto valo jäi palamaan.

        Huollossa jouduin käymään kaksi kertaa kun avaimen ohjelmointi voidaan suorittaa vain ennen klo 15. Eivät tienneet ensimmäisellä kerralla. Eli kaksi työpäivää oli auto poies käytöstä.

        Onneks meni takuuseen.

        tv. jani


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      24
      4666
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3724
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3105
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2667
    5. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      206
      2621
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      51
      2599
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2400
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      152
      2328
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1955
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      108
      1539
    Aihe