Nuorten Kristjan Palusalu

pääsiäisenä, onko kokemuksia/lähtijöitä suomesta ?
3273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Porista lähtee aika paljon pikkupoikia

Äänestä

Mikä tää turnaus oikein on? Kilpailukutsu löytyy ja tuloksia viime vuosilta mutta ei mitään tietoa ketä siellä painii? Oikeasti tuommoiseen voisi kerätäkin porukkaa, Tallinnnaan olis helppo ja halpa mennä. Mutta ei oikein viitsi kun ei löydä tietoa mistään. Onko Viron painitouhu vielä 80-luvulla tiedotuksen suhteen. Kantsis ottaa Ruotsista mallia. Onneksi osa Suomen seuroista on alkanut tiedottamaan kunnolla ja näkyy esim Turkuun tulevan aikamoinen kasa ruotsalaisia poikia ja tyttöjä. Sinne kannattais noiden Porin pikkupoikienkin mennä - säästyy matkustamiselta ja kansainvälistä matsia tulee.

Äänestä
  • haluaa tallinnaan :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

pääsiäisenä, onko kokemuksia/lähtijöitä suomesta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu