Pena on meitin puolella, eiks niis Ismo S. ja muut jokka pyrkii päästä puolueeseen.
Hyvä Pena ja HäSa:n blogit
Me ja muut
11281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tervehdys,
kuten Penan ensimmäisen blogikirjoituksen kommentissani ilmaisin, vapaus toimia hyväksi katsomansa asian eteen ja ilmaista mielipiteitään ei voi jäädä ulosannista kiinni.
Jos jaksoi katsoa Penan kirjoituksen ilmiasun läpi ja lukea vain mitä siinä sanottiin, asia kävi hyvin ja sympaattisesti selville.
Hattulan Perussuomalaiset ry itse päättää kuka kertoo julkisuuteen heidän asioistaan. Jos hän on Pena, niin Pena rules!
Kyllä se on vaan niin väärin, että tuollainen Pena esiintyy meidän puhemiehenä Hattulassa. Luulevat kohta, että meiltä on joku hoono soomi -kaveri päässyt soluttautumaan meidän porukkaan.
Lisää vaan tuollaisia älykkö-Penoja puolueeseen, niin saadaan monta loikkaria persuista takaisin valtapuolueisiin eli kokoomukseen ja SDP:hen. Näissä puolueissa ollaan oikein tyytyväisiä persujen kannatuspohjaan. Mainosta se on heikompikin manonta, eiks niin persut, kunhan esillä olette ja annatte puheenaihetta.
Puhuikos Pertti Paasio aikoinaan pehmeitä ja vähällä älyllä, koska hän änkytti?
Toisen kirjoitustaidosta vedetään aika rohkeitä päätelmiä.
Ihmisen oppineisuus ei välttämättä tee hänestä sivistynyttä. Hienoja kouluja käymätönkin voi omata suurta sydämen sivistystä.
Millaisen kuvan itsestään ja suvaitsevuudestaan täällä antavatkaan ne, jotka ovat valmiit tuomitsemaan ja leimaamaan kirjoitustaidon perusteella?
Penalle menee ääni ens vaaleissa, se on tuttu meille hattulalaisille. Hyvä jäbä vaaikkei mikään kirjailia.
Tony Halme oli Penan kaveri.
Mutta Pena ei kumminkaan käytä mitään aineita (ainakaan vielä onneksi) eikä pullistele lihaksillaan.
Aika lailla vedätettävissä nuo Ilkkala ja Soukola. Tosikoita.
Täältä puuttuu vielä Lulun veitsenterävä analyysi aiheesta Hyvä Pena ja HäSa:n blogit.
Herkkähipiäisiä ovat, aina muita puolueita arvostelemassa, oppositiossa nyt - ja ikuisesti. Puolue kuihtuu - onneksi - syksyyn mennessä.
aha