Liian mustasukkainen

Kyllästymässä

Olen ollut tyttöystäväni kanssa jo puoltoista vuotta, mutta hän on minusta liian mustasukkainen hän valittaa joka tytöstä kelle puhun. minulla oli sellane normaali kaveri joka oli tyttö mutta tyttöystäväni kieltää minua tapaamasta häntä koska on liian mustasukkainen TÄMÄ MUSTASUKKAISUUS HÄNESSÄ rasittaa minua niin hirveesti että en tiiä pystynkö jatkaa tätä. Olen kyllä kerran valehdellu hänelle ja menettäny luottamuksen mutta siitä on jo aikaa. Olisi kiva saada jotain neuvoja??

7

1461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellisyyttä

      Kannattiko valehdella... ei luottamus tule hetkessä takaisin.
      Jos haluat nähdä sitä tyttö kaveria enemmän kuin mitä välität tyttöystäväsi tunteista ni kannattaa varmaan miettiä ,että josko et seurustelisi hänen kanssaan jos rajoittaa sua häiritsevästi.
      Tuskinpa hänen mustasukkaisuuskaan jostain ihan turhaan ilmestyy... vai... Onko tuo mustasukkaisuus vain tuon yhden ihmisen kohdalla vai kaikkien??

      Niin ja kannattaa varmaan jutella tyttös kans omista tuntemuksistasi...

    • niinpäh

      Kyllä se on saatava luottamus takaisin. Ite olen se joka ei siedä miehensä tyttökaveria ja voin sanoa, että jos pistät etusijalle kaverisi niin tyttöystäväsi ei koskaan siitä sen suvaitsevaisemmaksi muutu. Sun pitää itse pistää tietyt rajat, ja myöskin löytää jonkunlainen sopusointu asiaan. Ja jos olet valehdellut, niin voit syyttää vaan itteäsi.

      • 14+11

        Oi, miten söpöä ja ihanaa tämä ensirakkaus,

        mikäli siihen ei sisälly sairaita tunteita (paranoidisuutta, mustasukkaisuutta, omistamisenhalua, mitkä ovat varmasti normaaleilla ihmisillä hallittavissa).
        Liian monta ihmistä kuolee tai vammautuu vakavasti lähisuhdeväkivallan vuoksi.

        Nuorella ja vanhemmallakin ihmisellä on tarve tuntea itsensä arvostetuksi, hyväksytyksi, rakastetuksi, huomioiduksi, keinolla millä hyvänsä.

        Kannattaa lukea Gibrania ja muistaa, ettei ketään voi omistaa....


    • "Hanki oma elämä"

      Totuus on se että NAINEN NAISELLE ON SUSI !! vaikka kuka puhuu mitäkin...mutta usein nainen valehtelee...jos sanoo olevansa ei mustis...!! jne...ja kyllä toisen oma kelpaa...ei mitään rajaa !!

      • Fiftyseven aastat

        Teimme sopimuksen, että kahdesta pettämisestä se on sitten "good by". Sopimus on sama molemmille ja jos aihetta ilmenee niin...

        Hän jäi kiinni eräiden tunnettujen jälkien ilmestymisestä vartaloon ja sitä hän ei pystynyt uskottavasti selittämään minulle.

        Se oli sitten se sovittu kaksikertaa, eli ensimmäinen ja viimeinen kerta.

        Kuuluu katuneen hölmöilyään ja syyttää siitä laaja ystäväpiiriään niin typerien neuvojen antamisesta kuin petokseen ryhtyminen ja jonka tarkoituksena olikin jotain aivan muuta.


    • liian mustasukkaisuus voi myös olla sairaus. Itse seurustelun neljä vuotta yhden miehen kanssa ja se meni koko ajan pahemmaksi vaa siis mustasukkaisuus. Loppujen lopuksi joutuisin eromaan miehestä, koska se ei saanut ruotuihin sitä. Mies oli mustasukkainen myös hänen omilleen ystävilleen ketkä puhuivat kanssani vaikka näin aina ne hänen ystävät hänen kanssaan.

    • Jyrän alla

      Tuttu juttu,mun naisystävä haukkuu kaikki naiset huoriksi, jos vaihdan sanankin heidän kanssaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      29
      5460
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      167
      1929
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      159
      1561
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1324
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      28
      1238
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1145
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1124
    8. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      50
      1065
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      210
      1053
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      38
      895
    Aihe