Liian mustasukkainen

Kyllästymässä

Olen ollut tyttöystäväni kanssa jo puoltoista vuotta, mutta hän on minusta liian mustasukkainen hän valittaa joka tytöstä kelle puhun. minulla oli sellane normaali kaveri joka oli tyttö mutta tyttöystäväni kieltää minua tapaamasta häntä koska on liian mustasukkainen TÄMÄ MUSTASUKKAISUUS HÄNESSÄ rasittaa minua niin hirveesti että en tiiä pystynkö jatkaa tätä. Olen kyllä kerran valehdellu hänelle ja menettäny luottamuksen mutta siitä on jo aikaa. Olisi kiva saada jotain neuvoja??

7

1552

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellisyyttä

      Kannattiko valehdella... ei luottamus tule hetkessä takaisin.
      Jos haluat nähdä sitä tyttö kaveria enemmän kuin mitä välität tyttöystäväsi tunteista ni kannattaa varmaan miettiä ,että josko et seurustelisi hänen kanssaan jos rajoittaa sua häiritsevästi.
      Tuskinpa hänen mustasukkaisuuskaan jostain ihan turhaan ilmestyy... vai... Onko tuo mustasukkaisuus vain tuon yhden ihmisen kohdalla vai kaikkien??

      Niin ja kannattaa varmaan jutella tyttös kans omista tuntemuksistasi...

    • niinpäh

      Kyllä se on saatava luottamus takaisin. Ite olen se joka ei siedä miehensä tyttökaveria ja voin sanoa, että jos pistät etusijalle kaverisi niin tyttöystäväsi ei koskaan siitä sen suvaitsevaisemmaksi muutu. Sun pitää itse pistää tietyt rajat, ja myöskin löytää jonkunlainen sopusointu asiaan. Ja jos olet valehdellut, niin voit syyttää vaan itteäsi.

      • 14+11

        Oi, miten söpöä ja ihanaa tämä ensirakkaus,

        mikäli siihen ei sisälly sairaita tunteita (paranoidisuutta, mustasukkaisuutta, omistamisenhalua, mitkä ovat varmasti normaaleilla ihmisillä hallittavissa).
        Liian monta ihmistä kuolee tai vammautuu vakavasti lähisuhdeväkivallan vuoksi.

        Nuorella ja vanhemmallakin ihmisellä on tarve tuntea itsensä arvostetuksi, hyväksytyksi, rakastetuksi, huomioiduksi, keinolla millä hyvänsä.

        Kannattaa lukea Gibrania ja muistaa, ettei ketään voi omistaa....


    • "Hanki oma elämä"

      Totuus on se että NAINEN NAISELLE ON SUSI !! vaikka kuka puhuu mitäkin...mutta usein nainen valehtelee...jos sanoo olevansa ei mustis...!! jne...ja kyllä toisen oma kelpaa...ei mitään rajaa !!

      • Fiftyseven aastat

        Teimme sopimuksen, että kahdesta pettämisestä se on sitten "good by". Sopimus on sama molemmille ja jos aihetta ilmenee niin...

        Hän jäi kiinni eräiden tunnettujen jälkien ilmestymisestä vartaloon ja sitä hän ei pystynyt uskottavasti selittämään minulle.

        Se oli sitten se sovittu kaksikertaa, eli ensimmäinen ja viimeinen kerta.

        Kuuluu katuneen hölmöilyään ja syyttää siitä laaja ystäväpiiriään niin typerien neuvojen antamisesta kuin petokseen ryhtyminen ja jonka tarkoituksena olikin jotain aivan muuta.


    • liian mustasukkaisuus voi myös olla sairaus. Itse seurustelun neljä vuotta yhden miehen kanssa ja se meni koko ajan pahemmaksi vaa siis mustasukkaisuus. Loppujen lopuksi joutuisin eromaan miehestä, koska se ei saanut ruotuihin sitä. Mies oli mustasukkainen myös hänen omilleen ystävilleen ketkä puhuivat kanssani vaikka näin aina ne hänen ystävät hänen kanssaan.

    • Jyrän alla

      Tuttu juttu,mun naisystävä haukkuu kaikki naiset huoriksi, jos vaihdan sanankin heidän kanssaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      44
      2191
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      702
      1462
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      105
      1152
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      130
      1049
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      953
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      71
      883
    7. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      16
      724
    8. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      684
    9. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      116
      668
    10. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      77
      592
    Aihe