Liian mustasukkainen

Kyllästymässä

Olen ollut tyttöystäväni kanssa jo puoltoista vuotta, mutta hän on minusta liian mustasukkainen hän valittaa joka tytöstä kelle puhun. minulla oli sellane normaali kaveri joka oli tyttö mutta tyttöystäväni kieltää minua tapaamasta häntä koska on liian mustasukkainen TÄMÄ MUSTASUKKAISUUS HÄNESSÄ rasittaa minua niin hirveesti että en tiiä pystynkö jatkaa tätä. Olen kyllä kerran valehdellu hänelle ja menettäny luottamuksen mutta siitä on jo aikaa. Olisi kiva saada jotain neuvoja??

7

1470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellisyyttä

      Kannattiko valehdella... ei luottamus tule hetkessä takaisin.
      Jos haluat nähdä sitä tyttö kaveria enemmän kuin mitä välität tyttöystäväsi tunteista ni kannattaa varmaan miettiä ,että josko et seurustelisi hänen kanssaan jos rajoittaa sua häiritsevästi.
      Tuskinpa hänen mustasukkaisuuskaan jostain ihan turhaan ilmestyy... vai... Onko tuo mustasukkaisuus vain tuon yhden ihmisen kohdalla vai kaikkien??

      Niin ja kannattaa varmaan jutella tyttös kans omista tuntemuksistasi...

    • niinpäh

      Kyllä se on saatava luottamus takaisin. Ite olen se joka ei siedä miehensä tyttökaveria ja voin sanoa, että jos pistät etusijalle kaverisi niin tyttöystäväsi ei koskaan siitä sen suvaitsevaisemmaksi muutu. Sun pitää itse pistää tietyt rajat, ja myöskin löytää jonkunlainen sopusointu asiaan. Ja jos olet valehdellut, niin voit syyttää vaan itteäsi.

      • 14+11

        Oi, miten söpöä ja ihanaa tämä ensirakkaus,

        mikäli siihen ei sisälly sairaita tunteita (paranoidisuutta, mustasukkaisuutta, omistamisenhalua, mitkä ovat varmasti normaaleilla ihmisillä hallittavissa).
        Liian monta ihmistä kuolee tai vammautuu vakavasti lähisuhdeväkivallan vuoksi.

        Nuorella ja vanhemmallakin ihmisellä on tarve tuntea itsensä arvostetuksi, hyväksytyksi, rakastetuksi, huomioiduksi, keinolla millä hyvänsä.

        Kannattaa lukea Gibrania ja muistaa, ettei ketään voi omistaa....


    • "Hanki oma elämä"

      Totuus on se että NAINEN NAISELLE ON SUSI !! vaikka kuka puhuu mitäkin...mutta usein nainen valehtelee...jos sanoo olevansa ei mustis...!! jne...ja kyllä toisen oma kelpaa...ei mitään rajaa !!

      • Fiftyseven aastat

        Teimme sopimuksen, että kahdesta pettämisestä se on sitten "good by". Sopimus on sama molemmille ja jos aihetta ilmenee niin...

        Hän jäi kiinni eräiden tunnettujen jälkien ilmestymisestä vartaloon ja sitä hän ei pystynyt uskottavasti selittämään minulle.

        Se oli sitten se sovittu kaksikertaa, eli ensimmäinen ja viimeinen kerta.

        Kuuluu katuneen hölmöilyään ja syyttää siitä laaja ystäväpiiriään niin typerien neuvojen antamisesta kuin petokseen ryhtyminen ja jonka tarkoituksena olikin jotain aivan muuta.


    • liian mustasukkaisuus voi myös olla sairaus. Itse seurustelun neljä vuotta yhden miehen kanssa ja se meni koko ajan pahemmaksi vaa siis mustasukkaisuus. Loppujen lopuksi joutuisin eromaan miehestä, koska se ei saanut ruotuihin sitä. Mies oli mustasukkainen myös hänen omilleen ystävilleen ketkä puhuivat kanssani vaikka näin aina ne hänen ystävät hänen kanssaan.

    • Jyrän alla

      Tuttu juttu,mun naisystävä haukkuu kaikki naiset huoriksi, jos vaihdan sanankin heidän kanssaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      49
      3684
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3385
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2661
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2328
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1829
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1719
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1698
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      384
      1427
    9. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1317
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1128
    Aihe