Onko sillä itsellään varaa maksaa Lampelan kiskurihinnat vai kuka ne maksaa, ei kai vaan veronmaksajat? Tuokin on minusta niin selvä tapaus, kuin olla ja osaa, niin miksi annetaan edes lupaa valittaa. Hovioikeuskin oli täysin turha.
Myrkkyhoitaja valittaa korkeimpaan
oikeuteen
566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Myrkkyhoitaja pääsee 12 vuoden lusimisella, vielä reilu kymmenen vuotta ja sitten on vapaana. Muutaman vuoden kuluttua avovankilaan, sitten alkaa lomat pyörimään ja lusiminen on helppoa.
Elinkautisvangeille tehdään vaarallisuusarvio. Myrkkyhoitaja on silloin seitsämänkymppinen eläkeläinen, ei hän ole kenellekään enää vaarallinen, siksi hän pääsee 12 vuoden jälkeen ehdonalaiseen. Vai luuleeko joku että hän lusii 20 vuotta?!
jostain lääkkeitä käsiinsä saa ja alkaa jotain raukkaa hoitamaan. USA:ssa eivät tuollaisia laskisi koskaan vapaaksi. Onneksi ei haloska ole enää vallassa.
Idiootti, Tarja Halosella oli tiukka linja, elinkautisvangit lusivat pitempään kuin Ahtisaaren ja Koiviston aikaan. Viime vuosina ei armahtunut yhtäkään, Helsingin hovioikeus päättää ehdonalaiseen päästämisestä.
taisi vapauttaa juuri sen insuliinimurhaaja ämmän, joka rahan takia tappoi miehensä ja muitakin naisia vapautti. Tasapuolisuuden vuoksi sitten miehiä ei vapauttanutkaan femakko.
Moniko teistä mielipiteen laukojista on Anneli Auerin vapautuksen puolesta kirjoittanut ? - Jos niin selvien todisteiden valossa ei syyllistä saada tuomittua, on tämän myrkkyhoitajan tuomio kyseenalainen. Tuomareiden ennakkoluulot ja mielikuvat vaikuttavat lopputulokseen. Ei kylmä fakta.