puutarhakauppoja tai toreja

Mistä Berliinistä voi ostaa kasveja? Jossain oli tieto että jossain torilla/ kirpputorilla sunnuntaisin.... Onko kenelläkään tarkempaa tietoa?
2228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joka kaupunginosassa on tori josta saa kukkia, kaikki Bauhausit myy kukkia ja taimia ,isoimmat Bauhausit on valtavia taimi-ja kukkakauppoja ja melkein joka korttelissa on kukkakauppa.Johan on kumma jos ei kasveja löydy...vaatii tietysti että pitää pikkusen ulkoilla ja etsiä :). Tarkempaa tietoa on vaikea antaa kun ei ole tiedossa missä kaupunginosassa ostaja majailee :)...

Äänestä
  • Katu on Kurfürstendamm tai jotain sinnepäin ja etsinnässä olisi lähinnä perennojen taimia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukkia kirjoitti:

Mistä Berliinistä voi ostaa kasveja? Jossain oli tieto että jossain torilla/ kirpputorilla sunnuntaisin.... Onko kenelläkään tarkempaa tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu