Myydään: Lääkikseen hakevalle lisämateriaalia edullisesti

lääkikseen

Vaikka luku-urakka alkaakin olla jo lopuillaan, niin vielä ehtii syventää omaa biologian, kemian ja fysiikan tietämystään. Laskuista on hyvä osata niitä soveltavampiakin tehtäviä ja biologiasta lukion oppimäärän sujua kuin vettä vain, jotta paikka lääkiksessä aukeaisi.
Nyt olisi myynnissä edullisesti materiaaleja, joiden avulla saat hiottua osaamisesi huippuunsa:

-WSOY:n Biologia-lukiokirjat (1-5). Lukiokirjoissa kuitenkin melko eri tietoja ja näiden avulla pääsee lukemaan toisenkin kirjasarjan näkemyksen siitä, mitä kuulu lukion opetussuunnitelmaan. Kirjat suht hyvässä kunnossa, alleviivauksia sekä itse kirjoitettuja muistiinpanoja muutamassa. HINTA 20€ postikulut.

-Epionen valmennuskurssimateriaalit vuodelta 2009 (Neljä eri Galenos haltuun kirjaa). Paljon tehtäviä fysiikasta, kemiasta ja biologiasta. HUOM! Tehtävät eivät tosiaankaan ole vain Galenospohjaisia. Paljon hyviä soveltavia laskutehtäviä. Materiaalit hyvässä kunnossa. HINTA 25€ postikulut.

-Valmennuskeskuksen itseopiskelumateriaali vuodelta 2008 (-Kohti opiskelupaikkaa, ohjeita opiskelun tehostamiseksi -Kemia, Ennakko, Tehtävät ja ratkaisut -Fysiikka, Ennakko, Tehtävät ja ratkaisut -Ennakko, Vanhat valintakokeet (2002-2007) -Kemia, Teoria -Kemia, Kurssitehtävät ja ratkaisut -Fysiikka, Teoria -Fysiikka, Kurssitehtävät ja ratkaisut -Lääketieteen valintakokeen matemaattiset apuneuvot) eli todella kattava paketti teoriaa ja tehtäviä. Näiden avulla luulisi saavan laskurutiinin kuntoon. Tehtäviä paljon eri tasoisia ja teoria-kirjoissa lukiokurssien kertausta. Materiaalit hyvässä kunnossa. HINTA 25€ postikulut.

Nouto onnistuu Huittisista ja sovittaessa myös Tampereelta sekä Jyväskylästä.
Kysymyksiä ja tiedusteluja voi laittaa sähköpostiini [email protected]
Tsemppiä kaikille pääsykokeisiin!:)

0

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko mokannut?

        Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
        Ikävä
        180
        2015
      2. Oletko ymmärtänyt

        Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
        Ikävä
        159
        1727
      3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

        "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
        Perussuomalaiset
        46
        1686
      4. Ottaisitko miten

        Kaivattusi?
        Ikävä
        123
        1473
      5. Liian paljon hylättyjä ääniä

        Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
        Maailman menoa
        156
        1248
      6. Ikäero suhteessa

        Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
        Parisuhde
        51
        1132
      7. Tiedän kyllä sen

        Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
        Ikävä
        58
        1010
      8. Ärsyttää et olet

        Niin välinpitämätön suhteeni
        Ikävä
        70
        909
      9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

        Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
        Ähtäri
        26
        897
      10. Tämä Kuhmon valtuusto

        Pöh, sanon minä.
        Kuhmo
        15
        889
      Aihe