Naiset ja miksei miehetkin, olisi kiva kuulla onko mahdollista saavuttaa pitkän haluttomuuskauden jälkeen uusi hekuma parisuhteessa ja saada seksielämä kuntoon?
Olen itse haluton, kärsin siitä, mieheni kärsii, haluaisin haluta. Puhuminen johtaa usein riitelyyn koska kumpikin kokee loukatuksi tulemista tahollaan.
Eroaminen tuntuisi väärältä, tämänhetkinen tilanne toivottomalta. Onko toivoa saada halut palaamaan tässä suhteessa? Kartokaa kokemuksia!
Miten haluttomuudesta
toipuuxxx
1
309
Vastaukset
- halukas hellu
Itsehän aikanaan kärsin haluttomuudesta pitkässä parisuhteessa. Lopetin e-pillerit ja kas, halut palasivat. "Valitettavasti" kaikki muutkin tunteeni palasivat ja tajusin, etten rakasta miestäni enää, vaikka sekiselämä oli parempaa kuin koskaan. Lopetin tietysti sitten suhteenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647