Lääkkeiden lopetus ja alkoholi

Lopetin mielialalääkityksen (cipralex) pari päivää sitten. Koska mahtaisi uskaltaa ottaa alkoholia? Lääkityksen aikana en ottanut ollenkaan. Nyt mietin sitä että kuinka kauan nuo lääkkeet vielä ns. vaikuttaa elimistössä ettei alkoholin käyttö olisi suotavaa?
3111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En osaa sanoa, mutta ole toki varovainen tuon alkoholin kanssa. Paempi kun jätät kokonaan ottamatta.

Äänestä

nostetaas vielä tätä keskustelua...^^

Äänestä

"ettei alkoholin käyttö olisi suotavaa? "

Ei se milloinkaan ole suotavaa, jos mielenterveysongelmista kärsii.

Kokemusta on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S*** kirjoitti:

Lopetin mielialalääkityksen (cipralex) pari päivää sitten. Koska mahtaisi uskaltaa ottaa alkoholia? Lääkityksen aikana en ottanut ollenkaan. Nyt mietin sitä että kuinka kauan nuo lääkkeet vielä ns. vaikuttaa elimistössä ettei alkoholin käyttö olisi suotavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu