Sellaista olisi tarkoitus metsästä metsästää :)
Löytyisikö Turunseudulta yrttienkerääjää,
joka lähtisi hakumatkalle mukaan?
Myös muita yrttejä etsimään, kevät tulossa
ja luonnossa oma "apteekki" avataan...
Itse sairastan, ja koskapa monesta yrtistä on ollut apua,
tuota pakurikääpää pitää löytää varastoon,
jostakin koivumetsiköstä ajattelin etsiskellä.
Tietäneekö joku paikan, missä sitä on?
Nainen ja pakuri
8
141
Vastaukset
- saha mukaan
Jos olet menossa jonkun toisen toisen metsään varkaisiin, niin tuskin kukaan viitsii neuvoa sinua.
- Neela53
Ai mää vai??? =)
Tietääkseni on luvallista kerätä, kunhan puuta ei vahingoiteta. Neela53 kirjoitti:
Ai mää vai??? =)
Tietääkseni on luvallista kerätä, kunhan puuta ei vahingoiteta.Joo jokamiehenoikeuksien piirissä pakurin keräys on. Joten ei ongelmaa.
Kukaan ei voi valittaa jos keräät pakuria oli se mistä tahansa.- rahat pois hipeiltä
naturell1 kirjoitti:
Joo jokamiehenoikeuksien piirissä pakurin keräys on. Joten ei ongelmaa.
Kukaan ei voi valittaa jos keräät pakuria oli se mistä tahansa.Jaahas. Kaupunkilaishipit eivät näköjään tiedä, mikä pakuri on. Myöskään jokamiehenoikeudet eivät ole tuttuja näille pullamössösukupolven edustajille.
Pitäisikö nykäistä pitkätukilta rahat pois myymällä niille teetä ja valehtelemalla, että nyt syöpä lähtee? - Neela53
rahat pois hipeiltä kirjoitti:
Jaahas. Kaupunkilaishipit eivät näköjään tiedä, mikä pakuri on. Myöskään jokamiehenoikeudet eivät ole tuttuja näille pullamössösukupolven edustajille.
Pitäisikö nykäistä pitkätukilta rahat pois myymällä niille teetä ja valehtelemalla, että nyt syöpä lähtee?Mistähän teitä "pakuripäitä" oikein tulee? =)
- mistä tullaan
Neela53 kirjoitti:
Mistähän teitä "pakuripäitä" oikein tulee? =)
Eiköhän sun iässä jo pitäisi olla tiedossa, mistä ihmiset maailmaan putkahtavat.
- tipsukka
http://www.paraspakuri.com/
Tuolta halpaa ja hyvälaatuista pakuria.- bisnesidea
Hauskannäköinen juttu. Näyttää vähän kasvaimelta. Tuotahan voisi alkaa myymään ja juksauttaa ihmisiä, että se auttaa kasvaimiin. Mitä luulette, menisikö täydestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044670Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734618Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613025Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695