Pääsin eroon peräpukamista

Itä-Suomesta

Moi. Rupesin käyttämään anus tappia, kun luin jostain sen auttavan peräpukamien kanssa ja todellakin... pääsin niistä eroon. Onko tuo vaan sattumaa, vai onko tosiaan niin, että anus tapilla saa parannettuu pukamat? Olen nyt käyttänyt noin kerran viikossa tappia, ja pukamat ei ole vaivanneet sen jälkeen. Olen 41v tukeva mies.

2

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pukamaton.

      Peräpukamia ei ikinä koskaan tulekkaan, kunhan peset hanurin aina, siis aina vedellä.

      En ole vuosi kymmeniin pyyhkinyt persettä, vaan pesen sen lämpimällä vesisuihkulla. Enkä mene paskalle, ellei vessassa ole käsisuihkua. Jos on aivan pakko paskantaa eikä ole vessaa, niin sitten pyyhin öljyisellä kosteuspyyhkeellä. Siis ei sellaisella, missä ei ole alkoholia.

      Etenkin istumatyötä tekevien kannattaa ainakin kokeilla. Ei se maksa mitään. Palkkioksi saat ainakin puhtaan hanurin, missä ei paska tuoksahtele.

    • pukamaton

      Minulla oli myös kivuliaat ja vuotavat peräpukamat joista pääsin eroon värisevällä tekopeniksellä jota käytin useaan kertaan .Sitten aloin tapailla erästä ison kalun omaavaa miestä joka pani minua anukseen ja nykyään peräpukamat ei haittaa ollenkaan joten kyllä anaaliseksi auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      435
      7442
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      93
      6156
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      208
      5642
    4. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      162
      5104
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      33
      4483
    6. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4358
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      116
      3590
    8. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      20
      3588
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3578
    10. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      83
      3514
    Aihe