Marimekolla on mielettömän ihania kankaita

kun raskisi ostaa
kalliita ovat.
7107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juuri tuossa emäntä lueskeli verhokankaiden hintoja.
Nykymuoti kun määrää pellavaa oltava verhojen.
rypyt uulemma saa samaan hintaan. On kuulemma ylellisen näköiset.
Hinta oli vain 146 rahaa metriltä.
Meillä ei onneksi tarvita kun noin 20 metriä tuollaista verhokangasta.

Ehkäpä jonakin päivänä eläkekin nousee siten, että sillä saisi tuollaiset verhot.
Kaiketi pitänee odottaa siihen asti, että tuo muoti menee ohi ja saa kirpparilta verhot.
Muodissahan pitää olla, vaikkapa hieman myöhässäkin.

Äänestä

Minullakin on kahdet -80 luvulla ostetut verhot tallessa, enpä niitä ikkunaani tämäpänä laittaisi vaan en poiskaan raaski heittää, onhan niissä tunnearvoa.
Muuten en ole milloinkaan ollut Marimekon asiakas.

Äänestä

tykkään marimekon kankaista kamarissa on marimekon kankakaista kapat tuvan seinällä iso taulu marimekon kankaasta kamarin seinällä vielä isompi taulu äkkijyrkän lehmät muutenkin oon aina käyttäny marimekon vaatteita lähinnä puseroita ja jakkuja millon minkäkinlaisella kuosilla vasta ostin sellasen musta valko raitasen jakun jossa on napit edessä ja joka on vähän pitempi sitä voi pitää legginssien kanssa laukkuja on kans monenmoisia voisinpa sanoo olevani fani.

Äänestä

Olen ostanut Marimekon pussilakanoita, raitapaitoja, kankaitakin.

Äänestä

Siirtolapuutarha kangas on mukavan näköistä ainakin ja muut myös.

Äänestä

Niin ovat kalliita, liian kalliita, nimi maksaa ja jotkut mallit suorastaan kyllästyttävät kun niitä näkee joka paikassa.

Lapsuuden kodissani huoneessani oli vihreät ananasverhot.
Nyt jo eletyt vuosikymmenet nuo verhot ovat kulkeneet mukana, olleet käytössä jos toisessa.
Nyt olen ommellut niistä tyynyihin päällisiä.
Kangas oli silloin hyvää ja paljon tukevampaa kuin nykyisin ja värit ovat säilyneet hyvin.
Uskon,että nuo päälliset elävät elämäänsä vielä vuosia koska tykkään tuosta ananas painokuosista, se vaikuttaa jotenkin tuoreelta vuosikymmenienkin katselun jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


345, kirjoitti:

kun raskisi ostaa
kalliita ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu