Vanhat japsit ei kestä
316i
3496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ONKS DAIHATSU KUOLLU MERKKI SUOMESSA. KU EI OO V 1993 JÄLKEE NÄKYNY MITÄÄ
Britti muija, miten osaskin ajaa väärältä puolelta?
Vitun vähän Daihatsuja täällä Suomessa on, kun ei niitä tänne aikoinaan hirveitä määriä tuotukaan. Ne mitä tuotu, alkavat olla kaikki paalattuja. Jos Daihatsu olisi saanut Suomessa yhtä suuren suosion kuin Toyota, niin Daihatsuja olisi täällä pilvin pimein. Merkkiähän valmistetaan yhä, mutta kun ei tänne Suomeen tuoda. Ihmettelen, kun täällä Tampereella näkyy olevan Daihatsu huolto, vaikkei Daihatsua näe kuin ehkä yhden yksilön kymmenessä vuodessa. Täten asiakkaita niin olematon määrä, ettei toiminta voi lyödä leiville. Luulen, että kyseisessä rakennuksessa on joskus ollut Daihatsu huolto, mutta kyltti on unohtunut paikoilleen.
Harmi, ettei suomalaiset ymmärtäneet Daihatsun päälle. Siinä oli niin luotettava automerkki, ettei toista. Vei paikasta A paikkaan B luotettavasti, ei ollut turhia remontintarpeita jne.
"Vanhat japsit ei kestä." Ei ne kuule kestä vanhat saksalaisetkaan sen paremmin. Eurooppalaiset autot ne vasta huonoja ovat kestämään. Ranskalaisia jos ostaa, niin se on ostettava uutena ja vaihdettava uuteen kolmen vuoden välein. Muuten alkaa helvetillinen korjaamoilla ravaaminen, jolle ei loppua tule.