Vanhat japsit ei kestä
3
238
Vastaukset
ONKS DAIHATSU KUOLLU MERKKI SUOMESSA. KU EI OO V 1993 JÄLKEE NÄKYNY MITÄÄ
- daisarihatsi
Britti muija, miten osaskin ajaa väärältä puolelta?
- SuomessaKyllä
Vitun vähän Daihatsuja täällä Suomessa on, kun ei niitä tänne aikoinaan hirveitä määriä tuotukaan. Ne mitä tuotu, alkavat olla kaikki paalattuja. Jos Daihatsu olisi saanut Suomessa yhtä suuren suosion kuin Toyota, niin Daihatsuja olisi täällä pilvin pimein. Merkkiähän valmistetaan yhä, mutta kun ei tänne Suomeen tuoda. Ihmettelen, kun täällä Tampereella näkyy olevan Daihatsu huolto, vaikkei Daihatsua näe kuin ehkä yhden yksilön kymmenessä vuodessa. Täten asiakkaita niin olematon määrä, ettei toiminta voi lyödä leiville. Luulen, että kyseisessä rakennuksessa on joskus ollut Daihatsu huolto, mutta kyltti on unohtunut paikoilleen.
Harmi, ettei suomalaiset ymmärtäneet Daihatsun päälle. Siinä oli niin luotettava automerkki, ettei toista. Vei paikasta A paikkaan B luotettavasti, ei ollut turhia remontintarpeita jne.
"Vanhat japsit ei kestä." Ei ne kuule kestä vanhat saksalaisetkaan sen paremmin. Eurooppalaiset autot ne vasta huonoja ovat kestämään. Ranskalaisia jos ostaa, niin se on ostettava uutena ja vaihdettava uuteen kolmen vuoden välein. Muuten alkaa helvetillinen korjaamoilla ravaaminen, jolle ei loppua tule.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663032Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91801- 1111656
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2221227- 123957
- 93933
- 60924
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil65907Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6825- 34800