uutta koivuhakaan.

kuulemma entiseen hakapubiin tulee uutta ja mullistavaa !
4300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin noh,,,, aprilliä syö silliä ja kuumaa vettä päälle.

Toivottavasti en pilannut päivääsi :)

Äänestä

Siihen avataan uusi pubi. Tuoreita yrittäjiä en voi nyt paljastaa.

Äänestä
  • ai S-Pub? voiko pankki asiat hoitaa siinä samalla?

    Äänestä

Mielenkiintoista jos näin todellakin tapahtuisi.
Ottaen huomioon, että vuokrasopimusta ei oltu kilpailutettu ja palvelukeskuksen tj on kommentoinut että palvelukeskuksen ydinpalveluihin eivät enään kuulu ravintola- tai vähittäistavarakauppapalveluiden ylläpitäminen.
Jos Haka-Pubin paikalle todellakin syntyy muutakin kuin teetupa niin olettaisin ,että johtoportaan tuolit saattavat hiukan huojua.
Tälläisesta sisäpiiripelistä saattaisi kiinnostua jopa ehken kilpailuvirastokin....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hupi pubilainen kirjoitti:

kuulemma entiseen hakapubiin tulee uutta ja mullistavaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu