Juontajana Charlton Heston.
http://youtu.be/6oGqPc6poS4
FORBIDDEN ARGHEOLOGY. Kielletty Arkeologia.
16
218
Vastaukset
- vino hymy
Ole hyvä ja etsi sitä sieltä itsellesi apua, kun kerran tiedät mistä hakea. Ei sitten ole mitään älykästä sanottavaa. Niin, käännyt pilkkaamaan. Ja tuossa videossa ei ole yhtään mitään sinua uhkaavaa. Kerrotaan vain ihmiskunnan historiasta. Ei taida kärsivällisyys JA kielitaito riittää?
- xdghsdh
vino hymy kirjoitti:
Ole hyvä ja etsi sitä sieltä itsellesi apua, kun kerran tiedät mistä hakea. Ei sitten ole mitään älykästä sanottavaa. Niin, käännyt pilkkaamaan. Ja tuossa videossa ei ole yhtään mitään sinua uhkaavaa. Kerrotaan vain ihmiskunnan historiasta. Ei taida kärsivällisyys JA kielitaito riittää?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Skitsofrenia
Yleisiä oireita:harha-aistimukset, joista yleisimpinä ääniharhat
harhaluulot. Oudot valot taivaalla. Taikausko. Muut itsepintaiset harhaluulot, jotka ovat kulttuuriin sopimattomia ja täysin mahdottomia (esim. kyky kontrolloida säätä, tai olla yhteydessä toisesta maailmasta olevien muukalaisten kanssa). - papparainen44
xdghsdh kirjoitti:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Skitsofrenia
Yleisiä oireita:harha-aistimukset, joista yleisimpinä ääniharhat
harhaluulot. Oudot valot taivaalla. Taikausko. Muut itsepintaiset harhaluulot, jotka ovat kulttuuriin sopimattomia ja täysin mahdottomia (esim. kyky kontrolloida säätä, tai olla yhteydessä toisesta maailmasta olevien muukalaisten kanssa).Tunnustas mitä sinä opetat. Tai, opiskelit koulussa, kun nyt tuolla tavalla tuota videota vastaan hyökkäät. Aivan selvästi sua jokin pelottaa tuossa. Eikä voi ymmärtää mikä voi tuossa pelottaa?
Todisteita on selvästi esillä, ei vain tuossa, vaan niitä voi katsoa, kun vähän on rahaa massissa ja kiertää maalimalla muutenkin kuin Lapissa ja Virossa.
Toihan oli tosi mielenkiintoinen ja hyvin tehty raina ja eräs parhaista veteraaninäyttelijöistä vielä juontamassa. Olisit nyt tykännyt, vaikka sen takia, että Charlton Heston kannattaa jokamiehen oikeutta aseitten suhteen jenkeissä. Minä en sitä kannata, mutta erittäin hyvä raina ja Heston juontajanakin toimi hyvin. - xdghsdh
papparainen44 kirjoitti:
Tunnustas mitä sinä opetat. Tai, opiskelit koulussa, kun nyt tuolla tavalla tuota videota vastaan hyökkäät. Aivan selvästi sua jokin pelottaa tuossa. Eikä voi ymmärtää mikä voi tuossa pelottaa?
Todisteita on selvästi esillä, ei vain tuossa, vaan niitä voi katsoa, kun vähän on rahaa massissa ja kiertää maalimalla muutenkin kuin Lapissa ja Virossa.
Toihan oli tosi mielenkiintoinen ja hyvin tehty raina ja eräs parhaista veteraaninäyttelijöistä vielä juontamassa. Olisit nyt tykännyt, vaikka sen takia, että Charlton Heston kannattaa jokamiehen oikeutta aseitten suhteen jenkeissä. Minä en sitä kannata, mutta erittäin hyvä raina ja Heston juontajanakin toimi hyvin.Etkö ole lainkaan huolissasi ufoihin uskovien mielenterveydestä? Minusta tällä palstalla on selviä tapauksia montakin ja ei ole hyvä että heidän tilannettaan pahennetaan vielä roskavideoilla ja puheilla pienistä vihreistä miehistä. Tuon linkin takana on suorat numerot mihin voi soittaa jos alkaa näkemään ufoja tai muuten alkaa mieli pirstaloitumaan.
- papparainen44
xdghsdh kirjoitti:
Etkö ole lainkaan huolissasi ufoihin uskovien mielenterveydestä? Minusta tällä palstalla on selviä tapauksia montakin ja ei ole hyvä että heidän tilannettaan pahennetaan vielä roskavideoilla ja puheilla pienistä vihreistä miehistä. Tuon linkin takana on suorat numerot mihin voi soittaa jos alkaa näkemään ufoja tai muuten alkaa mieli pirstaloitumaan.
Mistä helkutin mielenterveydestä?
Ja mikä sinä olet arvostelemaan sitä, mistä toiset ihmiset ovat kiinnostuneita.
Enkä tiedä ainuttakaan ufoista kiinnostunutta jonka mielienkuva olisi pirstaloitunut millään tavoin, mutta sinulla se näkyy olevan pirstaloitunut. Ufouskovaisia ei olekaan. On vain ilmiöstä kiinnostuneita ja heillä on siihen täysi oikeus. Sinulla sen sijaan ei ole minkäänlaista oikeutta arvostellla heitä. Vai, käytkö sinä herjaamassa postimerkkienkeräilijien palstallakin? Mikä kammottaa ufoissa. Pahat henget? Oletko uskontolahkolaisten uhri?
Vai, mikä on vikana, kun historian uusilleen asettaminenkin noin kauhistuttaa. - kyllästynyt toope
onko mielialalääkkeiden kurssi laskussa, kun täällä koitat spämmätä? Nappaa itse pari nappulaa malliksi.
- keijojokaeikanavoi
"tai olla yhteydessä toisesta maailmasta olevien muukalaisten kanssa)."
No niin, kanavakeijojen salaisuus on siis ratkennut, skitsofreniaahan se.- biologisetä
Ketähän sinä oikein syytät nyt skitsofreniasta?
Sitä joka tallusti samaan aikaan dinosaurien kanssa mudassa. Heitä jotka rakensivat muinaiset mayakaupungit. Vai, Ketä?
En minäkään ymmärrä. Nuot kintun polkaisutkin ovat museossa nähtävillä.
Ja itse tykkäsin erittäin paljon videosta, herätti paljon ajateltavaa. Kiva, kun oli vielä kunnolla katsottavaakin.
Elikkä, ei kukaan ymmärrä noita sun skitsofreenikkosolvauksiasi. Taidat olla itse sairas jollain tavoin. Tarvitsetko apua?
>>Sitä joka tallusti samaan aikaan dinosaurien kanssa mudassa.
Jos tarkoitat näitä dinosauruksen ja "ihmisen" jalanjälkiä, on tuotettava pikku pettymys...
http://paleo.cc/paluxy/tsite.htm
>>Heitä jotka rakensivat muinaiset mayakaupungit.
Ei pidä aliarvioida muinaisten keskiamerikkalaisten rakennustaitoja.
Ja esim. 1500-l. alussa kun espanjalaiset valloitti atsteekkien pääkaupungin Tenochtitlanin, se oli todennäköisesti maailman suurin kaupunki. Ei atsteekitkaan tunteneet muita metalleja kuin kullan, mutta silti vaan rakensivat mokoman.- tosikyllästynyt!
Ja se on yksi ja sama mitä sinä täällä väität, sinä kuulut heihin joiden mielenterveys on kaikkein pahiten pirstaloitunutta. Sinun solvauksiasi muita ihmisiä kohtaan ei voi olla unohtamatta. Joten vaikene, kun Et tiedä muuta kuin pierun verran asioista.
- tosi kyllästynyt
Atsteekeista en ole koskaan kuullutkaan. Mutta atsteekit tiedän ja he myös tiesivät pronssin ja hopean ja kuparin.
tosikyllästynyt! kirjoitti:
Ja se on yksi ja sama mitä sinä täällä väität, sinä kuulut heihin joiden mielenterveys on kaikkein pahiten pirstaloitunutta. Sinun solvauksiasi muita ihmisiä kohtaan ei voi olla unohtamatta. Joten vaikene, kun Et tiedä muuta kuin pierun verran asioista.
Jaahas, mitenkähän olen nyt tällä kertaa ketään solvannut?
tosi kyllästynyt kirjoitti:
Atsteekeista en ole koskaan kuullutkaan. Mutta atsteekit tiedän ja he myös tiesivät pronssin ja hopean ja kuparin.
>>Atsteekeista en ole koskaan kuullutkaan. Mutta atsteekit tiedän...
Päätä jo, tiedätkö vai et.
>>...tiesivät pronssin ja hopean ja kuparin.
Ah, mutta niinpäs tiesivätkin. Tätä en aivan muistanut.
http://en.wikipedia.org/wiki/Metallurgy_in_pre-Columbian_Mesoamerica
- ?
"Atsteekeista en ole koskaan kuullutkaan. Mutta atsteekit tiedän"
Ihme hörhö. - Heh!!!!
Charlton Heston oli skitsofreenikko! Eipä tarvi sen leffoja enää katsoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591134Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11830Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83593Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45522Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36514Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43493Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt29480