eli ajattelin kysyä täällä kun on varmaan asiantuntioita. eli olisi tarkoitus tehdä siirrettävät popit laatikkoon jossa niitä olisi helppo siirrellä. eli ideana olisi kaksi jotain 10-16 cm kaijuttimia ja 8-12" subbari. miten ne kannattaa sinne laittaa? laatikko on plano sportsman trunk. eli laitanko levyn mistä tullee kaikki läpi ja johdot yms levyn alle piiloon vai tarviiko subbari oman kotelon?
poppi laatikko?
olkitgk
1
111
Vastaukset
subbarille on tietty litra tilavuus tehty tietyille säädöille liian iso soi huonosti kun taas liian pienikin ja kotelosta voi tehdä bandbass kotelon tai refleksi kotelon ta umpi kotelon suosittelen sinulle ihan umpi koteloa koska se on helpoin ja vähiiten laskemista ja nuo kaijuttimet voivat kuulostaa "ontolta" tuommoisessa muovi pömpelissä että etsippä subbari ja tee oma kotelo sille ja jos välttämättä haluat käyttää tuon laatikon niin laita kaijuttimet siihen jä äänieristä ja pistä tukevasti ettei rämise.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702610- 1612412
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182037Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552013Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11695"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591404Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1961311Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2161074Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781061Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.347996