Mitä ostaa kummilapselle? Tuntuu että ei mikään kelpaa mitä on ostanut. Ei edes tämän henkilön vanhemman lapsen vanhat vaatteet kelpaa takas jotka on ollu lainassa, tai uudet paketissa olevat sukkahousut. Kultaliikkeestä ei saa ostaa mitään kun ne on kuulema jossain laatikon pohjalla piilossa. Sano että osta vaatteita. Jos ostan kelpaako ne sitten!? Tuntuu että ei mikään kelpaa. Kaikki pitäis olla jotain h******n kallista vaatetta tai jotain muuta kallista tavaraa.
Mitä ostaa Kummilapselle!?
5
279
Vastaukset
- Chillinki
Älä osta mitään, pelkkä kortti vain. Turha ostaa mitään, kun ei arvosteta.
- juliajajoonatan
kyllähän se kortti on juu ihan hyvä idea!
[url=http://www.google.fi/]google[/url]
http://www.google.fi/ Anna lahjakortti vaikka johonkin lastenvaateliikkeeseen. Voivat sitten itse ostaa mieleisiään vaatteita.
- Pipepo
Ihanaa, että jollakin muulla on tämä sama ongelma. Valitettavasti myös välit kummilapsen kanssa on etääntyneet vanhempien käytöksen takia. "lyllero" ehdottikin lahjakorttia. Se on oikein hyvä ajatus! Tosin en voi edes sellaista enää ostaa kummilapselleni, kun siitä liikkeestä ei enää löydyy mitään kivaa. Että jos voisin antaa ihan rahaa vaan. Tähän siis ilmeisesti nykypäivänä mennään....Viimeiset synttärit meni ohi, kun meitä kaikkia kummeja ei oltu kutsuttu. Kävin sitten pudottamassa kirjekuoren postilaatikkoon, jossa oli kummilapselleni rahaa.
- tuleva kummitäti
Ostin sit lahjakortin niin saavat itse ostaa lapselle vaatteita mitä tarvitsee. Ei tarvii vinkua et ei oo hienoja tai oikean kokoisia vaatteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167180- 1992567
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1062026En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761548Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911089- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46969- 78870
- 45739
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7728