On

aletaan huomaan tän pellen jutut täällä.
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on se Anne-Mari ja kumppanit liikkeellä.. Vai miten lie..
Eikö olis muuten fiksumpaa kirjoittaa kokonaan sana että eikä ett.. Koska se jälkimmäinen näyttää ihan typerältä. Jos haluaa käyttää puhekielen sanaa et niin ei siihen kyllä tule kahta t-kirjainta. Sama koskee muitakin puhekielen sanoja. Et silleen..

Äänestä

edelliselle, tosiaan juu, noi ett sanat, näyttää kamalalle

Äänestä

Sinäkö se pelle olet,itse olen huomannut nämä pelletouhut jo ajat sitte ja ollu vain leikissä mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä ett kirjoitti:

aletaan huomaan tän pellen jutut täällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu