Olen käynyt Tampereella asuessa triggerpistehieronnassa Varalan urheiluopistolla. Hieroja on tuolla ollut Hannu Tapaninen. Hän on ollut minulle sopivin ja paras hieroja, jonka hieronta on tuonut pitkäaikaista hyvää oloa ja terveyttä.
Olen käynyt Porissa muutamalla eri hierojalla, mutta en ole löytänyt yhtä tehokasta triggerhoitajaa/ hierojaa. Olen kokeillut Porissa Hyvinvointicenterissä trigger- ja hermoratahierontaa, Ulvilassa ja Porissa kahta eri vyöhyketerapeuttia (jotka ovat olleet yhtä hyviä). Lisäksi olen Porissa käynyt "klassisella hierojalla". Mistään näistä ei ole ollut pitkäaikaista apua jumituksiin.
Onko kenelläkään kokemusta tai vinkkejä Porin seudun hierojista. Netistä löysin vain epämääräisen listan hierojia ja "hierojia".
Pori, triggerpistehieronta
lara.tomb.raider
4
2578
Vastaukset
- tyytyväinen asiakas
Soili aromaa, hoitola valeria. Sirkustorilla. Todella osaava ja kokenut hermoratahieroja. On myös perehtynyt muihin hoitoihin.
Etsin Seinäjoella triggerpisteen hierojaa .Onko vinkkejä?
- jäsen korjaaja
se että hieronnasta on vain väli aikainen apu voi olla syynä kehon epätasa paino esimerkiksi jalkojen selvä mitta ero. koti konstein voi mitata maaten hetki laattialla ja toinen mittaa kantapäistä jalat vierekkäin.
- varala
Hannu Tapaninen hoitaa hienosti.Kävin viimeksi 16.11.17.Ajomatkaa kertyi 300km.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2024760Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2093511Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1212962Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562942Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis452868Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132337Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos522328Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien742213Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu562039En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132035