http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012040215400169_uu.shtml
Tuollaistahan se oli Tarjan kaudet, Suomen lahjoitusta eu,lle ja Suomalaisten yrittäjien halveksuntaa, hälle oli hyvää vain ulkomainen omistus ja SAK, herrat.
Tuollaistahan se oli Tarjan kaudet, Suomen lahjoitusta eu,lle ja Suomalaisten yrittäjien halveksuntaa, hälle oli hyvää vain ulkomainen omistus ja SAK, herrat.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vasemman puolen kulkijat halus eu,n ja siirtää tehtaat pois suomalaisten yrittäjien omistuksesta ja onnistuivat hyvin.
Nekun luulee että raha tulee pankkitileille ilman työtä ja sijoitusta yrittämiseen.
Noo, kasvaapahan ulkomaanvelka.
Lisäksi osa kansasta halusi naisen pressaksi välittämättä siitä millainen ehdokas oli ja välittämättä hänen ahneudestaan ja osaamattomuudestaan.
Kyllä Halonen oli oikeassa. Eräiltä yrittäjiltä on kadonnut inhimillisyys ja tilalle on tullut loputon ahneus. Siinä sivussa siirtyvät työpaikat kiinaan ja muihin halpamaihin.
Ei varmaan ahneus vaan Valtion suunnittelema talous,Suomessa olevat yritykset tapetaan ylisuurilla maksuilla.
Verotulot pienenee pienemistään.
Halonen kommunistina yritti kaataa koko Suomen kun ei aikoinaan saanut liitettyä meitä Neuvostoliittoon.
Tämän poliittisen keskustelun taso on niin korkea, ja mielipiteet niin perusteltuja ja totuudenmukaisia, jotta eiköhän aleta yhdessä muiluttamaan vääriä aineksia pohojanmaalta!
Tai voisin tosin suositella taloustieteen peruskurssia, ja lisälukemiseksi valtiosääntöä presidentin valtaoikeuksista ihan noin muodon vuoksi.
Talljalla taloustieteet on ainakin hallussa.
Pelkkä afrikanlento maksoi veronmaksajille 500 000.
Tosin värväshän se sieltä ahkeria pakolaisia lisää suomen huutavaan työvoimapulaan.
Meinaatkos laittaa vankileirien saariston ryssälandiaan.
Suosittelisin lukemaan Juoppohullun päiväkirjan sekä vakavammin tutustumaan Kommunismin mustaan kirjaan.
Tarjalta kun kyselin meiltäkin pois jätetyistä kansalaisoikeuksista joista KHO:kaan ei piitannut hevonv..tua niin vastaus tuli että ei kuulu hänen toimenkuvaan ottaa kiinni asiaan ja asia passitettiin suoraan juuri sinne vääryyttä tehneelle taholle.
Että se siitä Tarjan mainostamasta oikeudenmukaisuudesta!
Presidentillä on valtaa vain ulkopolitiikassa ja sitäkin on kavennettu paljon. Presidentillä ei ole mitään sananvaltaa sisäpolitiikkaan, sen pitäisi ymmärtää jopa vähän yksinkertainen äärioikeistolainen.
Presutentulla on valtaa jos haluaa sitä käyttää, sanokoon laki mitä sanoo pääministerin paijjaamisesta.
Jos presutentulla vaan on karismaa ja kansan luottamus, niin hänen sana painaa paljon vaakakupissa.
Halonen vaan sortui moneen sudenkuoppaan, siihenkin että nimitti virkoihin mieleisijään ohi järkevien perusteiden vain koska ehdokas oli nainen ja hälle mieluisan katsantokannan omaava.
Osaaminen ja kokemus oli toissijainen asia.
Lisäksi hän ei välittänyt Suomen kansasta vaan halajoi muille maille kummankin kauden aikana ja tulemme ehkä näkemään jotta menee kansainvälisiin virkoihin, suomalaisista välitti vitut.
Saapa nähä miten sätkis hoitaa oman kautensa, toivottavasti ees paremmin ?
Vai on presidentillä valtaa vaikka laki tosin sanoo, annas mun nauraa. Kyllåä se on suomen laki joka määrää missä tässä mennään, eikä siinä ole tässä tapauksessa Presidentillä mitään tekemistä.
Tarja se niin ylväänä julisti telkussakin Suomea OIKEUSVALTIONA aina kun piti niitä juhlapuheitaan mutta ei tämä mikään oikeusvaltio ole ja sen olemme karvaasti joutuneet kokemaan.
En ole minkään suunnan politrukki mutta haluaisin meillekin sitä samaa oikeutta esim. veroasioissa kuten muillakin maan asukkailla on.
Eli ei kannattais pressankaan nimittää tällaista maata OIKEUSVALTIOKSI.
Sitten kun mekin saamme lakikirjan määräämät vähennykset verotuksessa niin voin muuttaa käsitystäni.
Älä huoli ! Verotus tulee vain kiristymään kun napsitaan entisetkin vähennykset pois.
Meillä ei mitään vaaraa siitä että vähennysten vuoksi kiristyisi koska emme ole niitä saaneet. Mätkyjä on kuitenkin verottaja jaksanut laittaa. Nytkin oli viime vuoden tuloista veronmaksu vain yli 50% Suomen verotuksessa mutta voihan se tietysti vielä Kataisen aikana kiristyä siitäkin.
Aikansa kutakin, sanoi pässi kun päätä leikattiin!