Martinan väkivaltainen historia

sfgsfgnshms

MA oli syytteessä AM Bergin pahoinpitelystä. Ensimmäisen avioliiton aikana Eskolla iso ruhje otsassa, mies ei kommentoinut asiaa julkisuudessa. Toisen liiton aikan Stefanilla haava naamassa, taisi selittää pyöräonnettomuudeksi. Nyt käsirysy toisen naisen kanssa.

Näinhän se todennäköisesti tulee jatkumaan. Tuollaiset eivät yleensä hakeudu terapiaan. Toivon vaan, että jättää lapsensa rauhaan.

30

2158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Talvi tuli taas!

      Johan tuli pyry... lunta tullut jo 15 senttiä.

    • yx ex

      totta, martina aina ollut väkivaltainen.jo koulussa oli pelätty, koska "puhui" nopeasti nyrkeillään, jos huuto, kiroaminen tai uhkailu ei auttanut.aivan käsittämätön kiroilija, ei voi antaa lasten katsoa viidakon tähtösiä, kun martti kiroilee taukoamatta.kuka on nainen nyt, joka joutunut martin aggressiivisuuden uhriksi???

    • wqeretertgzdxfv

      Mikä käsirysy nyt? Se Maisan kanssa syksyllä riitely??vai jotain tuoretta?

    • mikä veettu siinä on

      Mikä ajaa tuon naisen aina puhumaan nyrkeillään?

      • 13

        Kateus ja mustasukkaisuus on yleisiä väkivallan syitä. Lyöminen kertoo epätoivosta ja olemattomasta itsetunnosta.


      • acting acting

        Kun yrittää vuodesta toiseen vääntää maailmaa, ihminen kerrallaan, haluamaansa muottiin, eikä siinä onnistu, niin se alkaa turhauttaa ja turhautuneisuus purkautuu sitten väkivaltana. Kun ei se järki riitä tajuamaan että helpompi on muuttaa itseään kuin koko muuta maailmaa. Ihmiset kuitenkin yleensä näyttelevät maailmanvääntelijöiden seurassa sen verran että jonkinlainen rauha säilyy, mutta eivät kaikki jaksa aina näytellä. Itselläni on kokemusta yhdestä tällaisesta ja kyllä se alkoi riepoa ajan kanssa...miksi minä alennun tälläiseen pelleilyyn vain sen takia ettei tuo idiootti ala kiukutella, että se sais tuntea itsensä jotenkin muita paremmaksi vaikka on täysi luuseri? En minä sen seuraa kaipaa joten suuttukoon sitten, mutta aion olla oma itseni ja sanoa myös todelliset mielipiteeni. Lopetin näyttelemisen, kuuntelin kiukuttelua lähtemättä siihen mukaan ja katsoin sitten kun ärripurri kääntyi kannoillaan ja meni muualle.

        Noi ihmiset hajoais jos ne tietäs kuinka paljon niille valehdellaan ja näytellään vaan sen takia kun ne on niin v-mäisiä. Niitä vedätetään jatkuvasti jotta ne ei aiheuttais enempää vahinkoa, käyttäytyis edes vähän ihmismoisesti ja että niiden kanssa ei tarttis olla enempää tekemisissä kuin on pakko.


      • Narsistinen psyko
        13 kirjoitti:

        Kateus ja mustasukkaisuus on yleisiä väkivallan syitä. Lyöminen kertoo epätoivosta ja olemattomasta itsetunnosta.

        Voi kertoa myös jonkin sortin psykopatiasta. Ja yhdistettynä nämä kaikki muut hänen tekemisensä ja sanomisensa, ei tarvitse olla psykiatri...


    • suruisaa

      Surullista jos ihminen ei pysty ilmaisemaan mielipiteitään tai sitä että on eri mieltä asiasta ilman että pitää ottaa väkivalta käyttöön.

    • Beetu11978

      Oltiin samassa maskeeraajakoulussa Martinan kanssa. Se oli jo sillon täysin kykenemätön hillitsemään tunteitaan millään tavalla, muuttui heti aggressiiviseksi, jos jokin asia ei sopinut neidille.

      Joten voin hyvin uskoa nuo Stefun "pyörälläkaatumiset" ja Eskon kävelleen päin "ovenkarmia"...

    • JK

      vaI NIIN

    • We are the dummys

      Marttula ei kuulemma koskaan valmistunut, ei maskeeraus- eikä kampaajakurssilta? Tuossa on jo kunnioitettavaa lahjattomuutta. Että ryssii yksityiset maksulliset kurssitkin. Kysykää Martulta näitä todistuksia, että hän on valmistunut. Ei voi niitä näyttää. Koska ei ole valmistunut kursseilta.
      Mutta aijuu, nythän on suoritettuna huikee kahden päivän mittainen hyvinvointikurssi! Siitä oli diploomi esillä jo Seiskassa. Puolen vuoden mittainen sisustuskurssi, se olisi vain ollut ihan liikaa.

    • ja tyhmä kuin saapas

      Mara nyt on vaan niin kipee, eihän se tajua. Epävarma hyökkäiljä.

    • Beetu11978

      Oikeessa olette, ei valmistunut maskeerauskurssilta. Oli liikaa "esiintymiskeikkoja ettei ehtinyt"... näin puolusteli laiskuuttaan.

    • 2late112

      Mutta oli Martina mitä tahansa... ettekö tajua että TE olette niitä pellejä? TE luette hänestä ja päivittelette elämää hahhaa

      • 2late4U

        2late112 - kiitos, sain tästä hyvän idean: laitetaan Martinan mokat-ketju pystyyn! :D


      • Liisi P O

        Itse olet pelle, kun noin väität.

        Monille martina on tervetullut inhotuḱsen kohde, turhispahuuden ilmentymä, jota on hauska, ivata milloin mistäkin aiheesta. Periaatteessa aivan kaikesta mitä hän tekee. Siinä on oma palkitseva hauskuutensa.

        Ilman näitä ivakommentteja martinan ympärillä voisi olla todella hiljaista. Voi olla, että 90% martinakirjoittelusta on sitä, jossa hänelle naureskellaan tai muuten panetellaan. Loput 10% ovat martinan omaa julkisuuskampanjaa, jossa hän kehuu omia tekemisiään.

        Julkisuus on joidenkin kohdalla julmaa, mutta kun ilmeisesti kohde itsekin tajuaa reaaliteetit ja hyväksyy ne, niin loppujenlopuksi kaikki on kohdallaan ja ulkopuolisten on asiatonta jeesustella keskustelun tasosta.


    • there were is will..

      Entäs sitten? Se nyt vaan sattuu olemaan kaikkein eniten mokaileva julkkis ja siksi sille nauretaan :D

    • The wooood

      Sinä päivänä kun ihmiset lakkaavat kertomasta Martinan mokista tällä palstalla, siihen loppuu Martinan julkisuus, kukaan ei enää sen jälkeen ole kiinnostunut. Joten Martina voi vain toivoa, että tällä palstalla sataa pskaa päälle ja paljon.
      Ja kun ei päässä ole kuin jotain sahanpurun tapaista, niin näille tyrkyille sopii negatiivinen julkisuus oikein mainiosti. Kumpikohan on halveksitumpi, Tuksu vai Mara?

    • Miksi kadehdit

      ...Martinaa?

    • 13-20=-7

      Mervin ja martinan ketjut päällekkäin.
      Mervi oli aikas väkivaltainen, ainakin näytti siltä.

    • naurattaa nii tää

      heh he he!!! menkääs ny joku sanoo sille maralle, että tiesitkö kilpailevasi turhin julkkin suomessa!!! saa taistella kärkikaksikossa, tukiaista vastaan:)!! heh he heee!!!! luulis niitten molempien tietävän, mihin katekoriaan kansa on ne laittanu! kumpikaan ei osaa laulaa ja vetää silti laulukeikkaa!! martinan levy kuulostaa hyvältä vain siksi, että tietokoneella voitehdä ihmeitä!! kattokaapas vaikka uusimmasta jaksosta, viidakon tähtöset. martiina laulaa ilman koneiden apua, ni hirveen kuulosta ihan nuotin vierestä!! onneksi sitä ei näytetty kokonaan telkkarissa!!

    • voi luoja

      Oho olipas juttu,ihanko totta!?
      Jos menisit lenkille?

    • vvvvvvvv

      Kamala on harmaa naama viiksi-mara ja tämä joka täälläkin puolustelee on viikseä
      on sen mutsi.. repikää tästä nyt sitten..

    • Martinaa harmittaa

      Martina varmasti siksi muuten haukkui törkeästi Susanna Ingerttilää Viidakossa uintitehtävässä, koska Susanna on Stefun exä. Ihmettelen miten Susanna pysyi tyynenä eikä avannut sanallista arkkuaan ja antanut tämän törkyturvan kuulla myös kunniansa.

      • Junttiina

        Susanna on näköjään sen verran paljon fiksumpi, ei tunne tarvetta alentua samalle tasolle. :)


      • asiatonta käytöstä

        Ja Susanna on onnellisesti naimisissa. Oli selvästi onnellinen, kun maralla ei ole mitään muuta kuin onneton elämä ja suunnaton kateus. Susanna taas on yksi järkevimpiä koko porukasta. Naamasta kyllä huomas että mara otti Susannaa rankasti päähän. Kukaan ei muuten edes haukkunu maraa kun se epäonnistu melomisen.


      • asiatonta käytöstä
        asiatonta käytöstä kirjoitti:

        Ja Susanna on onnellisesti naimisissa. Oli selvästi onnellinen, kun maralla ei ole mitään muuta kuin onneton elämä ja suunnaton kateus. Susanna taas on yksi järkevimpiä koko porukasta. Naamasta kyllä huomas että mara otti Susannaa rankasti päähän. Kukaan ei muuten edes haukkunu maraa kun se epäonnistu melomisen.

        Siis tarkoitin että Susanna oli onnellisen oloinen ihminen kun juuri avioitunut ja maralla taas ei ole muuta kuin kateutta muita kohtaan. Ehkä se onkin siksi kateellinen kun ei koskaan voi olla yhtä onnellinen kuin moni muu.


    • nyrkillä

      Hyvä kun Susanna arvioi joukkuekavereita, että ei oikein ole samanhenkisiä niin ei laskenut maraa ollenkaan mukaan. Ja alunperin toivoi ettei mara olisi ollenkaan mukana. Kukaan ei tykkää marasta joka sen tuntee.

    • Arvottomat "ladyt":D

      Ei vähempää vois kiinnostaa:( Viidakon zombi tai pystyyn nostettu emakko.

    • x

      En nyt ala diagnosoimaan ketään kun en omaa valtuuksia sellaiseen mutta silti; Kaivakaapa jostain esiin kirja nimeltä Psykiatria ja katsokaa sieltä narsismin oireita. Aika paljon tuntuis sopivan Martinaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe