mulla on itsetuntoa laskeva juttu jaloissani ja häpeen itseäni.pääsenkö tässä elämässä leikkukseen vai peitänkö lopun elämäni itseäni? olen muuten ok nainen ja itsetunto heikko
oikea noita,katsotko?
7
74
Vastaukset
- oikea noita
Olet kenties jo leikkausjonossa, sillä näen hyviä uutisia lääkäriltä. Kannattaa soittaa välillä ja kysellä, missä vaiheessa jono on menossa niin silloin tiedät, ettet ole pudonnut välistä pois ja voit rauhoittua.
Tulet saamaan jalkasi kuntoon. Älä pidä itseäsi kurjana vaan ala arvostaa itseäsi. Olet hieno, ainutlaatuinen ihminen, eikä sinun pidä hävetä itseäsi.
Vastasin sinulle, vaikka en aikonut ennustella täällä. Herätit sympatiaa! - köyhä ja kurja
kiitoksia noita.mut hyllytettiin jonosta kun en uskaltanut mennä toimenpiteisiin.sen takia olen alamaissa.näkyykö ihme toivonkipinää asian tiimoilta.....? jos vastaisit vielä...
- oikea noita
Mitäs jos ottaisit asian tiimoilta yhteyttä uudelleen. Jos olet kokonaan ulkona jonosta, niin hae sinne uudelleen. Tai toinen mahdollisuus on yksityislääkäri. Se ei tule paljonkaan kalliimmaksi, sillä ainakin vielä sairausvakuutus korvaa osan kuluista.
Sellainen tuntuma minulle tulikin, että jotain on vinossa tuossa jonossa mukana olemisessasi. Siksi kehoitin ottamaan sinne yhteyttä.
Rohkaise itsesi ja kysy reippaasti. Toimenpide ei ole ollenkaan paha, aivan turhaan pelkäät. Nykyisin leikkaukset suoritetaan jopa ilman nukuttamista aivan helposti. Ainakin ykstyislääkärille voi sellaisen toivomuksen esittää.
Asia järjestyy varmasti, kun vain nyt rohkaiset itsesi toimimaan ja ottamaan selvää missä ollaan menossa. Koska lääkäriltä tuli sinulle hyvä viesti, niin se toteutuu kyllä.
Lähetän sinulle voimaa niin että tunnet itsesi vahvaksi ja arvokkaaksi, sillä sellainen sinä olet. Sinulla on täysi oikeus vaatia itsellesi juuri sitä, mitä sinä tarvitset oman hyvinvointisi edistämiseksi. - sama kysyjä
kiitos! voinhan toki yrittää ja kysäistä,jos näkyy että asiaan tulisi korjaus.
- WicHum
Sini!
Jos ihmisen itsetunto on ulkonäöstä kiinni, joka ei haittaisi muumuassa edes parisuhdetta. On asia käsiteltävä korvien välissä.
Ihmiset vanhenee, se on luonnon laki! eikä sitä mikään pysty estään, eri ihmisissä se näkyy erilailla, mutta kaikissa näkyy.
Sinun ongelmasi on tasan sinun ongelma! se ei oikeesti haitaa muita!
Yhtään haittaa muita!
Joten lopeta häpeily!
Tässä asiassa kannatta uskoa tota! kerää rohkeutta ja hae itsetuntoa muolta.
Kaikki aikanaan! Huomaat että se kannattaa. - ymmärtää kun kokee
Hm...! Ymmärrän täysin Sinin huolen. Kysymys ei ole pelkästään ulkonäöstä, vaan myös terveydestä, siitäkin leikkauksessa on kysymys.
Olen itse käynyt läpi tuon asian ja tiedän kyllä mistä puhun. Oli kauheaa kun ei voinut mennä julkisille uimarannoille, ei käyttää lyhyitä hameita tai ohuita sukkia. Myös jalkasärky vaivasi, joten leikkaus on ehdottomasti paikallaan Sinin tapauksessa.
Ei kyllä ollut iästä kiinni, vaan vaivat ilmaantui jo nuorena, mikä tuntui tosi häpeälliseltä. Ihmiset tuijottaa kuin lehmä uutta kontti, jos menee paljain säärin jonnekin.
No, ongelmat ovat omalta kohdaltani ohi taitavan yksityislääkärin ansiosta. Ensin menin leikkaukseen jonotuksen kautta, mutta se epäonnistui täysin. Mukava ja ystävällinen lääkäri leikkasi jalkani myöhemmin ilman nukutuksia ja olen ollut tosi tyytyväinen nyt sileistä ja tosi kauniista sääristäni.
Tsemppiä Sini! Ansaitset kauniit sääret! - aloittanut
kyllä asia rassaa itsetuntoani,puolella teholla elän ja häeä itseäni,saanko apua ? rahaa ei ole yksityispuolelelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291310
- 1181147
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap98960- 113857
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa279850Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi19731- 48725
- 52709
- 28657
- 49619