pe 13. päivä-gallup

Äzipöppää

Kuinka moni uskoo että pe 13. päivä tietää huonoo onnee? Kertokaa mitä teille on tapahtunut sillon tai mix uskotte?

6

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ben

      pe 13. päivä voi toimia huonon onnen tuojana, koska se voi toimia itseään toteuttavana ennustajana.

      lähes aina, kun on pe 13. päivä, sen huomioi, ja miettii, tapahtuuko jotain. se altistaa siis epäonnelle.

      • pala-palalta

        Minä ja 5 kaveriani oltiin teltta retkellä jossain hiekkarannalla (en muista nimeä) kunnes minä sain aika tyhmän idean. Sanoin että pelataan spiritismiä ja 1 kaverini (en voi sanoa nimiä.) oli ottanut spiritismi laudan mukaan. sitten ruvettiin pelaamaan sitä. minä selitin jokaiselle että mitä ei saa kysyä ja mitä saa (olen ennenkin kokeillut.)sitten ruvettiin vaan pelaamaan henki ei päästänyt meitä pois tuntiin siitä ja sitten kaverini suuttui liikaa ja sanoi: Vittu! minä pistän musiikkia perkele kun toi homo ei päästä meitä pois tästä paskasta ¨Spiritistisestä¨ istunnosta! Ja aivan sekunnin kuluttua kaverini mankka räjähti sen silmilleja cd samalla kaverini naama oli aivan veressä sitten lasi liikkui ja me kaikki katsottiin sitä se lasi tavasi: älä leiki meidän henkien voimien kanssa. Kaverini oli jo kuolemaisillaan kunnes lasikin räjähti lopuksi sen saman kaverin silmille ja ei kestänyt pitkään kunnes hän kuoli. Me vanottiin että ei ikinä enää kokeilla spiritismiä ja poltettiin lauta. Kunnes aamulla herättiin Kaverini ruumis oli kellui järvessä Vanhassa mustassa muovi pussissa. Ajateltiin että mitä meille vielä tapahtuu? Koska me sanottiin vanhemmille että ollaan 5 päivää jokainen meni uimaan ja 1 kaveriani tarrasi jalasta jokin kun hän oli keskellä järveäHän rupesi huutamaan apua 1 kavereistani meni pelastamaan häntä mutta ei kauaakaan kun hän vaipui veden alle. toinen kavereistani pääsi ehjin nahoin pois järvestä.me lähdettiin jo kävellen pois sieltä. jokaisen kotiin oli suunnilleen 25 kilometriä.kunnes päästin kotiin kaikki kerrottiin vanhemmille että 2 pojista kuoli sinne ja kutsuttiin sinne poliisit paikalle. ja vannottiin vala että kukaan ei kerro tästä lehdistölle eikä enää IKINÄ pelata spiritismiä! TÄMÄ OLI PELKKÄÄ SATUA!!! :D HAHAHHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!


    • Tiuhti

      Kyllä epäluvuilla on jotain merkitystä.

      Muutama vuos sitten 13 perjantaina sattui minun suvussa onnettomuuksia kunnolla.Itse pöläytin liukkaalla kelillä ojaan,isä vietiin sairaalaan sairaskohtauksen takia,mummu putosi vintin portaat,täti sai vakavia rytmihäiriöitä ja toinen täti peruutti autonsa ruttuun.Siis melkein koko suku oli 13pvä perjantaina polilla.On tapahtunut ihan oikeesti.

    • Reanne

      Sain monen vuoden painajaisen kun kihlauduin väärän miehen kanssa perjantaina 13. päivä vuosia sitten. Tosin avioliitto vasta kunnon henget valloilleen päästi, hääpäivää en valitettavasti muista, taisi olla vielä pahempi enteiltään kuin perjantai 13.

    • ...*

      perjantai 13. päivä on hyvän onnen päivä, lauantai 14. toisin tas ei ole..jaksa muistaa mitä kaikkea silloin on tapahtunut, mutta pe 13. päivisin vain hyvää..

    • Örkki

      kiva kattella kun muut kolhii itteensä ja teloo toisiaan, unohtaa lompakoita kassoille, tulee ryöstetyksi, jää auton alle jne. Tulee ihan helvetin hyvä mieli muiden jatkuvista onnettomuuksista, ittelle kun ei käy koskaan kuinkaan 13. päivä perjantaisin. Oon ku herran kukkarossa muiden koheltaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      270
      14511
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      152
      3998
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      130
      3801
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1688
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      397
      1648
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      35
      1629
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1326
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1101
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      53
      1040
    10. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      114
      1036
    Aihe