Hei!
Itsellä pcos joihin hoitona terolut ja nyt uutena clomifen.
Nyt kävi niin hassusti että menin syömään väärään aikaan clomifenit
eli söin ne vahingossa terolutin aikana sen kuurin 3-7 pv.
Nyt pitäisi alkaa tuon jälkeen kuukautiset.
Voinkohan syödä nyt perään oikeaan aikaan clomifenin kierron 3.-7.pv 2 tbl/pv niinkuin määrätty.
harmi!
olisin kiitollinen vastauksesta!
clomifenit väärään aikaan!
1
137
Vastaukset
Kiitos kysymyksestäsi!
Valitettavasti nyt onkin vaikea tietää, mitä munasarjoissa on tapahtunut, kun olet käyttänyt lääkkeet loppukierrossa ja ilmeisesti oma kiertosi ei toimi.
En uskalla luvata, että voisit aloittaa vuodosta Clomifenin suoraan, vaan täytyisi tarkistaa ultraäänitutkimuksella vuodon alkaessa, ettei munasarjoissa ole kystia.
Ne saattaisivat lisä-Climifenilla vain suureta.
Eli vuodon alkaessa, varaa aika ultraäänitutkimukseen esim. samaan paikkaan mistä olet reseptinkin saanut. Clomifenin voi käyttää myös kierron 5. - 9. päivä, joten ehdit hoitaa asian.
Ystävällisin terveisin,
Anna-Kaisa/Väestöliiton klinikat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463959Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363462Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162863Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342709En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142512Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102114IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm121196Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451147- 801006