Pääkaupunkiseudun hyvä verenpainelääkäri

verenpainelääkäri

Olen tapellut verenpainelääkkeiden kanssa 2 vuotta. Onko tiedossanne hyvä ja kokenut verenpainelääkäriä pääkaupunkiseudella?

5

1015

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paineet puksuttaa

      Hyvästä en tiedä mutta kelvottoman tiedän. Hän mittasi muutaman kerran verenpaineeni ja määräsi beetasalpaajia! Söin muutaman ja sain pahoja sivuoireita. Menin toiselle lääkärille. Hän vaati pitkää mittaussarjaa ja sen lisäksi kannoin yhden vuorokauden mukanani mittaria joka piirsi koko vuorokauden käyrän. Hän määräsi Diovania. Tämä hyvä lääkäri oli Erkki Antila Vantaalla, ei varsinainen verenpainelääkäri, mutta lääkäri kumminkin.

    • paineet OK

      Ei sitä välttämättä tarvi lääkäriä vaihtaa, jos ekan määräämä lääkitys aiheuttaa sivuvaikutuksia. Pitää vaan mennä sille ekalle valittamaan niitä sivuvaikutuksia, niin vaihtaa lääkitystä toisen ryhmän lääkkeisiin.

      Toki eipä aloittaja kertonutkaan miksi hän tappelee verenpainelääkkeiden kanssa, siis mistä kiikastaa. Ainakin sisätauteihin erikoistuneet lääkärit yleensä tietävät paljon verenpaineiden hoidosta.

      Jos verenpaineita ei saada alas yhdellä lääkkeellä, niin silloin tarvitaan usein useamman verenpainelääkkeen yhdistelmää. Noita yhdistelmiä eivät välttämättä normaalit terveyskeskuslekurit tai yksityisen puolen yleislekurit anna, sillon tosiaan erikoistuneet lekurit etenkin tulevat kuvaan mukaan.

      • "vilkasta toimintaa

        Olen kokeillut erilaisia lääkkeitä, mutta huolettaa, että onko sekään viisasti kokeilla, ja sitten taas vaihtaa uuteenPaineeni ovat jatkuvasti 170/90 - 189/ 100 esimerkiksi.
        Kun olen pitkälläni ja aivan hiljaa saattavat laske 158/80-166/85 joskus jopa
        140 yläpainekin! Istumaan noustessa heti takaisin 170-180.


    • ,,,,,,

      Varsinaisesti ei varmastikaan ole RR-lääkäreitä, sisätautilääkärille aikaa varaamaan,

    • Toinen lääkäri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6304
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5368
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4245
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4112
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3870
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1157
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      50
      949
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      272
      883
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      807
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      801
    Aihe