WicHum pyydän taas aikaasi

Marlis

Marlis kirjoitti 4.3.2012:

”Hyvä näkijä
voisitko katsoa työasiaani.

Hyvä työpaikkani on muuttumassa epävakaaksi. On nimittäin outoa, että henkilökuntaa lisätään, vaikka työt vähenevät. Miltä tulevaisuus näyttää, saanko työtunteja mieleiseni määrän ensi syksyksi? Olen jo ikätyttö, mutta vaihdanko vielä työpaikkaa?

Mitä muuta tulevissa asioissani nousee?”
***************************************************************************************

WicHum vastasit 6.3.2012:

”Työpaikkasi hamuaa saneerausta.. selvä merkki.
Työpaikan vaihto mahdollinen, joskaan ei näy nyt.

Suhderintamalla on sinulla kuumaa!
Elätkö parisuhteessa? harkitse tarkaan kannattaako vaihto tai syrjähyppy.

Joku iloinen yllätys kohtaa sinua kesällä-syksyllä,, ei työhönliittyvä eikä rahaan.
Mahdolliseti lapsen syntymä?? tai vastaava?? ”

******************************************************************************************

Marlis kiittää ja kysyy lisää


Myöhäiset kiitokset vastauksesta WicHum. En tullut käyneeksi palstoilla. Työpaikkani on oppilaitos, mitä siellä saneerataan, vai suljetaanko koko laitos? Epävarmuus kalvaa sen verran, että olen hakenut uutta työpaikkaa. Minne saakka näet, montako vuotta olen nykyisessä työpaikassa?

Olen avioliitossa, ei se kovin kuumalta vaikuta ;) joskin turvalliselta. En vaarantaisi liittoani syrjähypyillä. Siis kysymys lienee vain ajatusmaailman vipinästä?

Perhepiirissä on tulossa häät. Vauvauutinen olisi iloinen yllätys. Mummo-titteli olisi ihana. Nuo tulevat häät jännittävät ja hermostuttavat kovasti. Juhliin tulee henkilöitä, joita en ole nähnyt vuosikymmeniin. Vai tuleeko? Ja millaisiksi kohtaamiset muotoutuvat?

7

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WicHum

      Moi. Huomaan sinussa jännitystä, varmaan häistä :) ihan normaalia silloin.
      On täysin mahdollista että vaihdat työpaikaa, tai sitten vain työnantajan nimi vaihtuu.
      Jotenkin näkyy että työpaikkasi hakee kustannus-säästöjä mutta ei niin kuin insinöörit tai ekonomit sen tekisi. vaan jotenkin typerästi. nähtävästi se ei sinuun koske ainakaan potkuina.

      Ihanaa havaita että uskollisuutta on vielä, sinua katsellaan silläsilmällä kyllä ja näyttää silti edelleen kuumalta.

      Häitä ei kannata tressata, tapaat varmasti sukuasi ja muita ihmisiä ja osaa jännittää ainakin yhtä paljon kuin sinuakin. Näen ihan normi häät kaikin puolin. Mummo tittelin ennustaminen menee vähän arvailuksi, mutta 2016 vuonna olisi se hetki.

    • Marlis

      Lämpimät kiitokset WicHum.

      Juuri nyt kaikki. Miehelleni soittelee joku tuntemattomasta numerosta, joten se siitä turvallisesta suhteesta. Lisäksi onnistuin sössimään omat ihmissuhteeni, sukulaissuhteeni tiukoilla näkemyksilläni :((

    • WicHum

      Jos noin on. niin täytynee myöntää. että ei se ihan mennyt putkeen.
      Älä silti syyllistä itseäsi tästä, vaan koita pitää itsesi niin erillään kuin mahdollista.
      Nämä tuntemattomat nuret kuuluu petollisten juttuihin.
      Miehesi saa varmasti opetuksen.

      Sinä olet vahava. vaihka sinusta tuntuukin joskus muulta.
      Lisäksi edelleen sudepuolella sinuun näyttää kuumalta.

      Sinun valintasi pitää nykyinen ihmisude tai vaihtaa
      Näkijänä suosittelen nykyistä.. hän on nkokeilija joka saa näpeilleen. Oppinee paljon!


      Lähitulevaisuus sinulle ei näytä pahalta, joten huoleti ole!

      • Marlis

        Lämmin kiitos ajastasi WicHum.

        Mitä tarkoittaa: "Nämä tuntemattomat nuret kuuluu petollisten juttuihin." -lause?
        Huolestuin, kuka tai ketkät ovat petollisia? Miten minua petetään?


    • Marlis

      Nostan.

    • WicHum

      Unohda koko lause.
      sillä se voisi tuoda kyynisyyttä. Jota sinuun en halua.
      Lisää itsevarmuutta ja positiivisyyttä..
      näin voitat paljon.

    • Marlis

      Kiitos ajastasi, WicHum.

      En todellakaan haluaisi olla kyyninen, mutta totuuden haluan silti kuulla, oli se sitten millainen hyvänsä!

      Kirjoitit, että minulla on kuumaa suhderintamalla. Niiin, täytyy myöntää, että kuumaa on ollut - unimaailmassa nimittäin. Olen nähnyt unta entisestä työtoveristani, johon olin aikanaan ihastunut ja unia olen nähnyt vähän muistakin vanhoista tutuista (ei kiinnostavaa, jopa pelottavaa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe