Voitin tuossa muutama viikko sitten narsistin oikeudessa. Narsistin voi voittaa.
Minulla ei ollut avustajaa mukana vaan toimin yksin syyttäjää ja narsistia vastaan.
Kyse oli salassapitorikoksesta, josta narsisti oli tehnyt rikosilmoituksen. Oikeudessa selvisi minun saaneen viranomaisohjeistuksen. Syyttäjä ei ollut perehtynyt kovin hyvin aineistoon ja minun viranomaistodistajani kertoivat oikeudessa totuuden.
Vaikka narsisti voi olla hengenvaarallinen niin narsisti on voitettavissa eikä pidä alistua narsistin mielivallalle. Täytyy vain pitää kiinni realismista eikä pidä antaa narsistille tilla manipupointiin, jota hän koko ajan tekee.
Pitää olla hyvin päättäväinen ja olla joka suhteessa narsistia edellä, Pitää tietää mitä narsistin pään sisällä liikkuu. Ja se on yksinkertaista.
Kaikkea ohjaa suunnaton itsekkyys. Narsisti toimii aina oman edun mukaan toisista välittämättä. Kun sen hoksaa niin on helppoa alkaa ennakoimaan narsistin toimintaa
Voitin narsistin oikeudessa
4
817
Vastaukset
- Narsujen kevät!
Minä olen voittanut jo monta oikeusjuttua narsua vastaan ja tähän kyllästyneenä narskun asianajaja ei enää tohtinut nostaa viimeisintä juttua. Näet tiesi, että narsu valehtelee omalle lakimiehelleenkin silmät korvat täyteen. Jäi kiinni valheista jo ennen kannetta, heh heh!
- sivustaseuraaja_
Minkähän takia eräs narsisti vaihtaa joka juttuun asianajajaa? Jääkö maksamatta vai eikö asianajajat lähde enää ajamaan juttuja? Valheita syytää kyllä omalle juristilleenkin, sekin toki voi vaikuttaa halukkuuteen ajaa tällaisen ihmisen asioita.
- Anonyymi
Niin minäkin voitin ja kirjoitan tämän siksi että olin jo vaipua epätoivoon. Onneksi näyttö puhui puolestaan. Älkää menettäkö toivoa jos taistelette narsistin kanssa oikeudessa. Narsisti itse haastoi minut oikeuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin minäkin voitin ja kirjoitan tämän siksi että olin jo vaipua epätoivoon. Onneksi näyttö puhui puolestaan. Älkää menettäkö toivoa jos taistelette narsistin kanssa oikeudessa. Narsisti itse haastoi minut oikeuteen.
Henkilöiden välille niitä oikeusprosesseja tulee ilman narsismiakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27510136K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2215838Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1705346PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *824979Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot153266Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe52642- 2122519
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.142362Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3762146- 282124