Nyt Lieksan päättäjät

NakkiKauppias45

Käyttäkää nyt nopeella hyväksenne tuo romanialaisten lauma tuolla Helsingissä. Kaupungin varoilla vaan äkkiä hakemaan niitä kokonainen erikoisjunallinen tänne Lieksaan hyysättäväksi.
Pitäkää kiirettä, ennen kuin joku muu kaupunki vie ne parhaat päältä ja Lieksa jää taas nuolemaan näppejään kun saa pelkästään niitä rikollisia ja murhamiehiä tänne asumaan sossun rahoilla. Nurmeksen mustalaiset voivat toimia tulkkinakin ja neuvoa miten suomalaisia kannattaa rosvota. Viime kesänäkin Lahessa saakka kauppasivat mullekin 9 euron kiikaria viiteenkymppiin. En ostanut, vaan kerroin että varastetun tavaran myynti on rikos niin häippäsi tosi nopeella.. heh.
Olis se vaan mahtava näky Pielisentielläki kun olis molemmin puolin pääkatua muutama sata romanialaista kaupustelijaa kojuineen kaikkineen. Minäkii voisin tulla samalla lihapiirakoita ja kuumia nakkeja myymään turisteille jotka saapuvat pilvin pimein katsomaan Lieksan kansainvälistä meininkiä. Voisin kyllä pistää pari ylimääräistä romanialaista karvahattuakin pyytämään euroja kojun nurkille kaiken varalta. Kyllä varmasti Lieksan kassavaje korjaantuisi parissa viikossa sen kerjäläisiä töllistelemään tulevien turistilauman ansiosta.

1

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omavara

      Eikös nuo kunnia kansalaiset voisi hoitaa homman .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3656
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3579
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3310
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3281
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2166
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1748
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      28
      1469
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1451
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      86
      1345
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1303
    Aihe