Onko teillä ollut jotain ennakkomerkkejä? Mulla nyt viikkoja 36 ja tässä pari päivää väsyttänyt ihan kamalasti. Valkovuotoa on ollu koko raskauden ajan mut nyt tässä tuntunut olevan paljon runsaampaa. En mitään limatulppaa ole kyllä huomannut.. Välillä ollut parin päivän aikana pientä särkyä alavatsalla. Ja vauva on oli jotenkin paljon vilkkaampi varsinkin eilen illalla.. Ja pari pientä vihlasua tuntunut häpyluun kohdalla.
Voiko noi olla jotain ennakko merkkejä vai ihan normaali juttuja loppuraskaudessa? :)
merkkejä synnytyksen alkamisesta?
tjgpnagp
1
171
Vastaukset
- ei varmaankaan...
No tuskinpa ovat mitään sen kummempia ennakkomerkkejä. Tokihan sulla synnytys viimeistään puolentoista kuukauden sisällä on edessä, mutta ei noista oireista minkään voi vielä sanoa olevan synnytystä enteilevä. Lapsi alkaa usein noilla viikoilla vain jo laskeutua alaspäin, mikä aiheuttaa noita tuntemuksia alavatsalla ja nuo pienet vihlaisut häpyluun kohdalla taas kuulostavat ihan normaaleilta liitoskivuilta, joita monilla on ihan pitkin raskautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718