Hyvä veli Nurmeksessakin

Hyvä veli systeemi näyttää olevan sielläkin. Omakotitalo yli 5000 neliömetrin tontteineen myytiin 15000 eurolla. Rähjäistä saunaa vuokratontilla ei myyty yli 15000 hintaan, koska hinta oli liian halpa. Ostajana Nurmeksen ulkopuolinen.
Omakotitalo myytiin kaupunginhallituksen jäsenelle ja hänen kumppaneilleen.
Onkohan kysymyksessä se paljon puhuttu hyvä veli järjestelmä. Kukahan vastaisi?
5233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mikä Missä Milloin ?

Äänestä
  • Jossain siellä koulun läheisyydessä. Sauna (rähjäinen) on rautatieasaman vieressä. Näyttää, että meille ulkopuolisille ei myydä mitään, Jos tarjoaja on nurmeslainen ja varsinkin napamies, niin myydään hinnalla millä hyvänsä ja keksitään syyt miksi on myytävä juuri tälle henkilölle ja miksi muille ei voida myydä vaikka hinta on paljon korkeampi. Turhaan pyydätte jatkossa tarjouksia. Sisäsiittoista kauppaa!!

    Äänestä

  • Bra vänner kirjoitti:

    Jossain siellä koulun läheisyydessä. Sauna (rähjäinen) on rautatieasaman vieressä. Näyttää, että meille ulkopuolisille ei myydä mitään, Jos tarjoaja on nurmeslainen ja varsinkin napamies, niin myydään hinnalla millä hyvänsä ja keksitään syyt miksi on myytävä juuri tälle henkilölle ja miksi muille ei voida myydä vaikka hinta on paljon korkeampi. Turhaan pyydätte jatkossa tarjouksia. Sisäsiittoista kauppaa!!

    Persaukiset kirjoittelette. Eipähän muilla kuin Teemulla ja veljillään ollut varaa ostaa suojelurakennusta ja rahaa pitää se suojelukunnossa. Teemulle siitä ei ole mitään hyötyä vaan maksaa tosi paljon rahaa pitää suojelurakennus kunnossa. Se on uhraus Hannikaisen talon säilyttämiseksi hyvässä kunnossa. Hyvä Teemu ja veljet.

    Äänestä

Ai sekös rottelö se olikin joku ehdotti siihen Bordellia matkailukaupungin henkeen

Äänestä
  • Lehtovaaralleko tulee portelli. Hyvä tarvitaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bra vänner kirjoitti:

Hyvä veli systeemi näyttää olevan sielläkin. Omakotitalo yli 5000 neliömetrin tontteineen myytiin 15000 eurolla. Rähjäistä saunaa vuokratontilla ei myyty yli 15000 hintaan, koska hinta oli liian halpa. Ostajana Nurmeksen ulkopuolinen.
Omakotitalo myytiin kaupunginhallituksen jäsenelle ja hänen kumppaneilleen.
Onkohan kysymyksessä se paljon puhuttu hyvä veli järjestelmä. Kukahan vastaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu