Von mielipide kehtasi toisaalla tällä palstalla vaatia eläkeisiä, minut mukaanlukien työhönosallistumista ja väheksyi Fortumin, Finnaisin yms palkkioita katsoen sellaisen miljoonapalkkiot ilmeisen tarpeellisiksi saajilleen. Mitäpä von Mielipide pitää uusimmasta Eu.skandaalista kun tukia on maksettu eräälle Kreikan saarelle sokeille taksikuskeillekin. Mielipiteenkö mielipide on se, että tämä meidän "herrasukumme"- lue poliitikkomme eivät ole vastuussa kansallemme tällaisista kömmähdyksistään joiden väärinkäytökset, valheet, mm liittymisemme euroopanunioniin maksatetaan kansallamme??? Miksi von Mielipide ei puutu jatkuviin hinnannousuihin joiden pääasiallisin tuotto menee omien silmäätekeviemme palkkioihin eikä tavallisten työtätekevien työhön palkkaamiseen esim.. Päinvastoin, työttömyyttä lisätään saneeraamalla yrityksiä maksamalla tällaisia ylisuuria palkkoja / palkkioita. Mielipide voi kernaasti tulla keskustelemaan ravintolaan taikka kotiini tällaisista asioista - taikkapa vaikka näistä saamistani eläkkeistä ym etuisuuksista. Hyvin toimeentulevana voit ottaa "saunapullonkin" mukaan niin parannellaan yhdessä sen voimalla maailmaa, heh..
Kreikan avustukset
6
101
Vastaukset
- Von mielipide
Von mielipide on paikkansa yhteiskunnassa ansainnut tekemällä työtä, joka sinulle on kokonaan vieras käsite.
Jos von mielipide loisisi yhteiskunnan varoilla, olisi se nöyrä saamistaan almuista, joita henkensäpitimiksi saisi, eikä paukuttaisi päätänsä kaiken maailman epäkohdilla aina sokeisiin kreikkalaisiin taksikuskeihin asti.
Ystävä ja tuttavapiirini koostuu työssäkäyvistä kaltaisistani ihmisistä. Joten turha odotella ilmaispulloja minulta, saathan jo köyhäinavustusta kuukausittain maksamistani veroista. - Ovet on taas
jääneet "vahingossa" auki höpsölääkäreitten kuperkeikkatehtaassa hoowallassa,vajaaälyinen laakerpommi ois voinu pysyä höpsölässä höpsöttämässä "viisauksia" muitten samanlaisten kanssa.
Nimimerkiksi olisi sopinut von mynchenhausen paremmin..- von Lagerbom
Ai että on ovat jääneet taas auki vahingossa. Minä en sellaisista tiedä mutta sinulla on ilmeisesti kokemusperäistä tietoa asiassa sillä tuskin muuten osaisit kertoa ovien jääneen taas vahingossa auki. Minä kun en muista että edes mediassa olisi kerrottu kertaakaan auki vahingossakaan kyseisessä keikkatehtaassa. Oletko ollut ihan vaan keikkaluonteisesti siellä vai pidempiä aikoja, heh.. Kommentoin tähän samaan myös von Mielipiteelle: Tuo rajoittunut katsantokantasi osoittaa sen, ettei sinulla juurikaan ole ns. älykkyyttä vaan olet kantasi ottanut etkä näe poliitikkojemme virheitä jotka koskettavat vakavasti koko kansakuntaamme. Kuitenkin, vaikka minut olet silmätikuksesi ottanut, et kykene tässä nimelläsi sanomaan ratkaisua esimerkiksi työttömien, eläkeläisten ja vammaisten asiaan, sinun mukaasi ongelmaan ja miten tämä ongelma poistetaan.. Laita nyt älysi testiin ja kerro mielipiteesi. Onko kaikki laitettava kaasukammioon vai millaisen ratkaisun sinä tässä näet hyväksi. Ja omalla nimelläsi mieluimmin, koska minäkin uskallan täällä mielipiteeni laittaa virallisella nimimerkilläni jonka takaa löytyvät myös oikeat henkilötietoni osoitetta myöden.
- laagerin tuhnu
Kikki ei ole niin idiootteja , eikä julkisuushakuisia, että pistävät nimensä nettiin. hah
- laagerin tuhnu
Kikki=kaikki heheheheheheh. pärsiäistä vaan sullekki.
- laakerituhnun
laagerin tuhnu kirjoitti:
Kikki=kaikki heheheheheheh. pärsiäistä vaan sullekki.
ää ää älykkyyskin on laakerituhnun omaan keksintöä ja koko jankkaava dialogi kuin kuusvuotiatten hiekkalaatikolta,heh
paskantärkee nenäapina laittelee omalla nimellään ?? laakeripummi ?? samaa paskaa kaikkien suomen paikkakuntien suolisivuille ja muille ylleisille kanaville
hullu oot ja tyhmäkin vielä konnet sitä itte huomaa laakeripummi heh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821800
- 108997
- 94884
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19703- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m172534Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä26511Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466
