Maailman 2. onnellisin maa luottaa Toyotaan

riel präämium

14

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tadadaa

      En omista, en tahdo ----> olen siis onnellisempi ilman

    • ffffhhhgg

      Euroopan onnellisimmassa maassa ajellaan näköjään Fordeilla. Heheh...

    • Kahet renkaat

      Kannattaisi katsoa, mihin luottaa.

    • Ikuinen häviäjä

      Niin se on, että Toyotan omistaja jää aina toiseksi elämän saralla.

    • Onnellinen mies

      Toinen sija johtuu siitä, että vasta viidenneksellä suomalaisia on toyota. Kunhan markkinaosuus piakkoin kasvaa 50%:iin, olemme onnellisuustilaston kärjessä, kaukana muista. Suomalaiselle ei voi kuvitella suurempaa onnea kuin oma tojota.

      • Laatutietoien Hki

        Näin se on. Kateellisia riittää ja hyvä niin.


      • kateutta pelkkää
        Laatutietoien Hki kirjoitti:

        Näin se on. Kateellisia riittää ja hyvä niin.

        Olin äsken autonostopuuhissa. Kävin myös Avea kurkkaamassa. Pitkän vertailun tuloksena päädyin sitten toiseen merkkiin. Tilattu on ja tulossa. Niin että missäköhän kohdassa ehdin kateelliseksi. En ollut kateellinen ennen, en vertaillessani, enkä sen jälkeen.

        Tojokomissaarin kannattaisi vetää päänsä välillä ulos sanonkomä mistä!


    • gggtttyyy

      Ei pelkkä Tojokaan onnea takaa. Pitää olla myös tuulipuku.

      • ghz<nhdzn

        Ja reinot ja tojolippis tai pipo.


    • 14

      Jos Toyota olisi suomalainen auto, se olisi maailman paras auto ikinä, ja olisimme niin onnellisia, ettemme kunnolla housuihimme mahtuisi, kyllä jämpti on niin !

    • Onni Materia

      Ensinnäkin miten rakennemuutokset, talouskriisi ja kasvavat tuloerot tekee maan onnellisuustilastojen kärkikilpailijaksi? Vaikka esimerkiksi sananvapaus ja demokratia on merkittäviä tekijöitä. Audeilla ja Jaguareilla rellestävät rikkaat ovat varmaan onnellisia kun sijoittaa riskirahastoihin ja antaa saaliin kasvaa.

      Onhan tuo Toyota jonkinlainen keskiluokkaisuuden ja kompromissien symboli hyvässä ja pahassa. Harmaa, varma ja arkinen valinta...

      "Vihreä" autoverotus onneksi pitää huolen siitä, että autokantamme tulee olemaan saastuttavaa ja vanhoillista vastaisuudessakin :-)

      • Laatutietoinen Hki

        Miten Toyota eroaa muista vastaavista Japanilaisista merkeistä? Ovatko ne jotenkin hohdokkaampia?


    • Laatutietoinen Hki

      Sen takia Saksalaiset ovat sellaisia tiukkiksia, kun niillä on niin huonot autot.

    • Terot rulaa

      eiköhän tuo kerro vain maan varallisuustason ja kovasta autoilun verotuksesta. Ja tietysti siitä ettei auto tuo onnellisuutta muille kuin tenaville.
      Mutta Toyota myyjän sielunelämä koittaa tuostakin vääntää jotain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe