Tiedämme molemmat että olen "väärän" ihmisen kanssa. En voi silti tilanteelle mitään. Et antanut meille koskaan mahdollisuutta. Yritän elää silti eteenpäin salaa haaveillen. Naiselle menee.
3,1415926
Sinun(x)
18283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Rakastan, Rakastan....
Niinkuin aina ennenkin :)
Minusta hän on just se oikea sinulle. Näytätte oikein onnellisilta ja rakastuneilta. Haaveilusi on ajanhukkaa ja huomaat pian, että se on ollut ihan turhaa sillä se mitä haluat on jo siinä sun kanssa.
Mistä sä tiedät miltä kukakin näyttää? Typerää kirjoittaa tuollaista tuntematta!!
Älä tyydy vähempään kuin haluat ja ansaitset.
No johan nyt on kumma. Miksi et voi tilanteelle mitään? Liian pieniä lapsia?
Annoitko sinä koskaan teille mahdollisuutta?
Jos valehtelet sekä itsellesi, puolisollesi, että tuolle kolmannelle (?), niin tuhoat kolme ihmistä, et vain itseäsi. Marttyyrius ei kannata.
Kyllä joskus voi haaveilla, että jaksaa. Se on meille joillekin toinen luonto, vaikka todellisuus olis erilainen.
Syy se on tekosyykin... Aina ihme lässytystä, eikö parempaa enää keksi. "olen "vääräv" kanssa" juupa juu ja fbi pakottaa juu, ny lopettakaa toi säälittävä pelleily. Olet kuvottava, jos edes olet jonkun kanssa ja haaveilet toisesta!!! HÄPEÄ!!!
Jos totuus on tuo, niin ehkä on parempi vaieta. Ei kukaan halua kuulla olevansa toiselle se oikea, mutta jäävänsä silti rannalle ruikuttamaan. Outoa logiikkaa. Kumpaa pakenetkaan lopulta enemmän: sitä totuutta, itseäsi vai vastuuta?
Aika paha tilanne, jos tämä toinenkin todella tietää sinun olevan "väärän" ihmisen kanssa. Miltä ajattelet sen hänestä tuntuvan? Itse ainakin murtuisin palasiksi joka päivä siitä tiedosta.
Aloittajan kaltaiset tiedetään. Saavatpa kenet tahansa, heillä on aina hetken kuluttua tiedossa parempaa, komeampaa, älykkäämpää, hellempää, sopivampaa ym. ym.
Se, että tulet kertomaan muille tätä, on kammoa kaupantekoa. Haluatko, että joku muu ottaa vastuun ja ratkaisee asian puolestasi? Että jos suostut mulle, niin siinä tapauksessa vaihdan vanhan pois. Muiten pysyn tässä.
http://www.youtube.com/watch?v=NyP9rAsVwfc
Miehelle on tärkeää miltä asiat näyttää ulkopuolelle.On kivaa olla naimisissa sievän lääkärin kanssa vaikka tunteellisesti ei olisikaan mitään romantiikkaa tai rakkautta vaan pelkkää rutiinia ja suorittamista.
Parisuhde on paljon enemmän kuin kahden ihmisen kulahtanut rakkauselämä. Lapset, ystävät, vanhemmat, sukulaiset, nää kaikki on siellä rakenteissa, tuttu turvallinen, menneisyus ja tulevaisuus. No jos on tosi heikossa hapessa suhde, niin muut tekijät kaatuu, mut ei helposti. Ja siihen suhteeseen vaikuttaa tieysti se jos on toinen on rakastunut pahasti eikä pääse irti. Puoliso ei ehkä kovin kauan katsois tällaista.
Noita voi olla ilmankin parisuhdetta.Ne kuuluvat jokaisen ihmisen elämään siviilisäädystä huolimatta.Pelkkä parisuhde ei takaa että on tiettyjä asioita.
Jotkut katsovat jotkut eivät.Ihminen kasvaa parisuhteessa ja ilman niin henkisesti kuin emotionaalisesti.Ei lapset tai työ tai sukulaiset takaa että suhde säilyy eikä pidäkkään.
Joo totta, yritin vaan sanoa, että miksi parisuhde voi olla jollekulle mukava olotila, vaikka tuo parisuhde sinänsä olisi etäinen ja lähinnä tuttavallinen. Muutos on pelottavaa, ja aina jotain menee rikki. Yksinäisyyskin voi olla pelottavaa, yksinhuoltajuus tms tai se, että joutuu erilleen lapsistaan.
Se on totta useimpien meidän elämässä.
oletko tumma vai vaalea ? Läheltä liippaa.
korj.