Meinaan hylätä tuon Adoben. Kumpi kannattaa valita näistä? Sumatra pdf, vai Foxit Reader.
Onko Foxit vanhenemassa? Sumatrassa taitaa olla jotain puutteita, riittänee kuitenkin pelkäksi lukuohjelmaksi.
kumpi parempi
6
92
Vastaukset
Itse olen käyttänyt Foxit PDF readeria ja olen ollut siihen tyytyväinen Adoben poistamisen jälkeen. Sen asennusvaiheessa kannattaa olla tarkkana sillä muuten koneelle saattaa asentua Foxit toolbar.
- t.a.r
Tarkkuus koskee lähes kaikkia ilmaisohjelmia.
Toolbaareista, hakukoneista ja 'pöhköistä' aloitussivuista pääsee kyllä eroon.
- No---
Sumatra tottakai sitä ei tarvitse asentaa vaan tallettaa esm. omat tiedostot kansioon ja sieltä pikakuvakkeen työpöydälle tai käynnistä valikkoon.
- ETRY Q
Avaako sumatra automaattisesti netistä PDF tiedoston vai pitääkö tallentaa ekaks ja sitten avata
Sumatra toimii IE9:ssä niin että alas tulee palkki mistä voi valita "Avaa", "Tallenna" tai "Peruuta". Ei tarvitse tallentaa ensin kun valitsee "Avaa".
- SUImatra
Avaa klikkaamalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475505Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612436Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181900Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171635
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361622Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5141881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089