yamaha rd 350cc cdi boxi?

mistä osais kysellä pyörään toimivaa cdi-boksia?
uskoltaako vanhaa avata kun se toimii silti välillä? siis onko kellään kokemusta korjauksesta?
1222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on kokemusta lootan korjauksesta ja onnistui hyvin. alareunanpuolelta kun leikkelee muovikuoren pois,niin sieltä löytyy ohut silikoonikerros.sen kun rappaa pois niin tulee komponenttien juotokset näkyviin,sitten vain tutkimaan mistä on irronnut,itse käytin suurennuslasia ja kynsiä.löyty yli 10 epäilyttävää,jotka tinattiin uudestaan.sen jälkeen ei ollut ongelmia,ennen välillä toimi ja välillä ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yritystä kirjoitti:

mistä osais kysellä pyörään toimivaa cdi-boksia?
uskoltaako vanhaa avata kun se toimii silti välillä? siis onko kellään kokemusta korjauksesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu