Mikähän siinä on, että näitä pirun hyvin ja pokerista kaiken tietäviä pelaajia on Suomessa niin paljon?
Foorumeita kun lukee niin termistöt, HEM statsit, matikka, riidit ja tellit on kaikilla hallussa uskomattoman hyvin. Kaikki tuntuu olevan voitollisia pelaajia, ja miksi ei olisi, kun ne kaikki muut on totaalisia fisuja, jotka eivät tunnu ymmärtävän pokerista mitään.
Kaikki voitot on lähes tulkoon aina taitoa ja kaikki häviöt on niitä urpo fisujen ohivetoja(oikeestihan niissäkin fisu on se häviävä pelaaja koska hän pelasi kätensä väärin).
Kuitenkin kaikesta huolimatta suurin osa näistä super pelaajista on jumahtanut sinne mikrotasoille.
Siellä centtipöydissä pelataan sitä täydellistä peliä vuosi kausia ja ihastellaan miten tehtiin oikeita päätöksiä vedettiin shovella potti potin perään kotiin.
Tätä centtipöydissä vuosikausia notkuilua kutsutaan myös piireissä Grindailuksi.
Uskallankin väittää, että Suomessa on kahta pelaaja tyyppiä.
Toiset on niitä, jotka kuvittelevat olevansa kauheen hyviä, mutta taidot rajoittuu centtipöytien tasolle. Näillä pelaajilla ei yksinkertaisesti riitä älykkyys korkeempiin pöytiin.....ikuiset grindaajat.
Ja toiset on niitä, jotka luulevat pääsevänsä niihin miljoona pöytiin ja Ilarin ja Jensin viereen pelaamaan......kunhan ensin vähän tutkivat HEMi käppyröitä ja kasvattavat kassaa pienellä riskillä siellä centtipöydissä(vuosi kausia).'
Nämä pelaajat huvittavat suuresti. heidän toilailuistaan foorumeilla tulee mieleen Tukiaisten siskokset......yhtä kaukana todellisuudesta, mutta omassa mielessään mitä parhainta ja kauneinta A ryhmää.
Niin pirun hyviä pelaajia kaikki
4
381
Vastaukset
- kokemuksia
sekin vielä et profiili arvioinnin mukaan täydellisillä pelaajilla on siltikin peli tonni tolkulla miinuksilla tai pari satkua voitolla tai korkeammilla limiiteillä on voittanut tonneja mut on hävinnyt kaiken. Vuosia mikrotaso peli kulkee sit and go onnistuu hupirahalla voitollista jos välittää pelata mut isommalla limiitillä aina yskii ja peli nuhassa. Pitkän tauon jälkeen menne vähän aikaa paremmin sitten taas ei onnistuneita käsiä tule.
- kehitys pysähtynyt
i pokerilla on muodostunut micropöytiin jo palomuuri. Joku pysyvä muutos on tullu.
- markkinat voitettu
Tulee mieleen Kauppalehden keskustelupalsta: sielläkin kaikki tyypit aina omien juttujensa mukaan onnistuvat ostamaan osakkeita pohjalta ja myymään ne huipulla.
- nl100
Mikä siinä on että mielletään vain 2 eri pelaajatyyppiä? Senttimiehet ja miljonäärit, välimallejakin on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121476Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041226Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041024Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76968- 59855
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,33814Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101733