MOi !
Katalla, Karonilla ja Kamalalla muutaman kerran käyneinä ajattelimme nyt suunnata Khao Lakiin. Siellä käyneet kertokaahan kokemuksianne !
Lähinnä kiinnostaa otsikon hotelli, jonne siis matkaamme.
Olen käsittänyt kylän olevan pieni, mutta kuitenkin ilmeisesti sieltä kaiken tarvittavan saa ( ja tällä tarkoitan lähinnä ruokaa ). Matka hotellilta ( 15km ) keskustaan mietityttää, vaikka taksit/ tukarit halpoja ovatkin ei tosiaan kiinnostaisi joka päivä ajella ruokapaikkaa etsimään.
Kiitos asiallisista vastauksista !
Beyond Resort Khao Lak
Sääm
1
170
Vastaukset
- savilahti
vaihaisin kyllä hieman lähemmäksi jos se on vielä mahdollista. tuli päivän reissu heitettyä lakista karon beetsille, maksoi 3200 bth. no ollaanha me käyty kanariallakin. kohde rupee olee kohdallaan, mietityttää toi 15 km. jos sitten haluu olla korvessa? muttei nyt liian..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1632576- 1602373
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551993Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181977Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01680"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921272Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2121035Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.334961