RUNOA ETSIMÄSSÄ!

Mikä runo sopisi 80-vuotiaalle jolla kohta syntymäpäivät? (nainen)
Minkälaisen kortin tekisin?
Kiitos kaikille avusta jo valmiiksi. :)
3538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ota selaimeen Positiivarit, sieltä löytyy runo joka tilanteeseen. Elegia on minun suosikkini ikäihmisille: "ruislinnun laulu huhtikuussa, tähkäpäiden päällä täysikuu..." tai jotin sinne päin, löytyy netistä.

Äänestä
  • vai onkohan sen nimi nocturno, olen niin huono näissä, mutta positiivari tietää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


runo hukassa kirjoitti:

Mikä runo sopisi 80-vuotiaalle jolla kohta syntymäpäivät? (nainen)
Minkälaisen kortin tekisin?
Kiitos kaikille avusta jo valmiiksi. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu